اشتراک گذاری

تعمیر سرور دل

تعمیر سرور دل

در این مقاله شما را با تعویض سرور دل، مراحل و نکات مهم آن آشنا می کنیم. اگر شاهد بروز مشکلاتی همچون قطع شدن ارتباط، خاموش شدن روشن، روشن نشدن، خاموش و روشن شدن بی دلیل و … در سرور محل کارتان هستید، کافی است با نمایندگی دل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما ضمن عیب یابی دقیق، مشکل را با انجام دادن اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برطرف می کنند. برای آشنایی با نکات کاربردی راجع به مشکلات و نحوه تعمیر سرور دل، ادامه مقاله را دنبال کنید.

تعمیر سرور دل

تعمیرات سرور دل در چه شرایطی ضروری است؟

با توجه به این که عملکرد سرور ارتباط مستقیم با اینترنت و شبکه دارد، بروز هرگونه مشکل، قطعی یا اختلال در اینترنت، می تواند موجب ایجاد مشکلاتی در عملکرد کلی سرور شود. کندی سرعت، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران برای برطرف کردن آن با مرکز تعمیرات دل تماس می گیرند. اگر شبکه اینترنت ایراد داشته باشد، ممکن است سرور سرعت کافی را ارائه ندهد.

همچنین خرابی هارد سرور، مشکلات ناشی از برق و منبع تغذیه ی سرور، ایرادات مادربرد سرور و انواع نواقص سخت افزاری و نرم افزاری هم مشکلات بسیار مهمی بوده و باید در اسرع وقت، پیگیری و برطرف شوند. تعمیر سرور دل در هریک از این موارد نیاز به مهارت و دانش تخصصی دارد و باید توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود.

هزینه تعمیر سرور dell

تعمیر سرور دل و سایر برندها ارزان نیست و نباید انتظار داشته باشید که مشکلات این دستگاه با صرف مبالغ پایین برطرف شوند. اما تا زمانی که سرور عیب یابی نشود، نمی توان در مورد قیمت تعمیر آن نظر داد. هزینه تعمیر سرور dell و هر برند دیگری، بستگی به خرابی دستگاه، منشأ و شدت آسیب دیدگی قطعات یا ایرادات نرم افزاری دارد. در بیشتر موارد، تعمیرات سرور و عیب یابی این دستگاه نیازمند صرف زمان زیادی است و همچنین برنامه و ابزار ویژه ای که در روند کار مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص اگر قطعاتی نیاز به تعویض داشته باشند، باید قیمت قطعه جدید را هم به هزینه نهایی اضافه کنید.

نحوه تعمیرات سرور دل

اولین مرحله در تعمیرات سرور دل، عیب یابی است. تکنسین در این مرحله دستگاه را به خوبی بررسی می کند تا با توجه  به ایراد یا ایرادات موجود، منشأ اصلی معایب عملکردی را شناسایی نماید. در صورت خرابی مادربرد، کارت گرافیک، مدارهای جنوبی و شمالی، بخشهای LCD و VGA، منبع تغذیه، بایوس و … باید این بخش ها ترمیم شده و یا تعویض گردند.

در این شرایط تعمیر سرور دل به صورت سخت افزاری انجام می شود. اما اگر هیچ ایرادی در قطعات وجود نداشته باشد، تکنسین ها وارد فاز تعمیرات نرم افزاری سرور می شوند. به این معنی که تنظیمات دستگاه اصلاح می شوند یا از برنامه های خاصی برای عیب یابی و رفع مشکلات نرم افزاری استفاده می شود.

تعمیر پاور سرور دل

پاور یکی از مهم ترین قطعات سرور است و خرابی آن مشکلات متعددی را در عملکرد سیستم ایجاد می کند. این قطعه ولتاژهای مادربرد، رم، سی پی یو، هارد و کارتهای روی مادربرد را تامین می کند. معمولا سرور دارای دو پاور است. گاهی تنها یکی از منبع های تغذیه آسیب می بیند و گاهی هم هردو پاور به صورت هم زمان از کار می افتند. نوسانات برق، نویز های شبکه و حتی نبودن ارت و برگشت برق از یو پی اس ها می توانند پاور را از کار بیندازند. تلاش همکاران ما در مرکز تخصصی تعمیر سرور دل، این است که پاور را ترمیم کنند. اما گاهی منبع تغذیه قابل ترمیم نبوده و راهی جز تعویض آن نیست.

ارتقاء قطعات سرور دل

یکی دیگر از اقداماتی که در راستای تعمیر سرور دل انجام می شود، ارتقای قطعات است. البته ارتقا قطعات سرور به معنی تعمیر این دستگاه نیست؛ اما می تواند بسیاری از مشکلات و ایرادات عملکردی این دستگاه را برطرف کند. علاوه بر قطعات، نرم افزار و برنامه های سرور هم مدام آپدیت می شوند و ورژن های جدیدی از آنها ارائه می شوند. بروزرسانی سرور، قدرت عملکردی آن را افزایش داده و کارکرد آن را بهبود می بخشد. ارتقا سرور نیز بیشتر در بخش حافظه انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با نمایندگی مجاز دل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =