اشتراک گذاری

تعویض گلس تبلت دل

آیا چندین ترک بر روی ال سی دی تبلت شما به وجود آمده است اما تاچ و ال سی دی آن همچنان بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند؟ خوشبختانه این مشکل نشان می‌دهد که هیچ آسیبی به تاچ و ال سی دی تبلت شما وارد نشده است. تا به اینجا شما توانسته‌اید از زیر بار هزینه زیاد برای خرید تاچ و ال سی دی تبلت فرار کنید.

اما ترک‌هایی که بر روی ال سی دی تبلت به وجود آمده‌اند چطور؟ اگر این ترک‌ها نشانه شکستگی تاچ و ال سی دی تبلت نیستند پس نشانه آسیب‌دیدگی کدام قطعه این دستگاه هستند؟ اگر فشار و ضربه‌ای که به نمایشگر تبلت شما وارد شده است، موجب شود که تاچ و ال سی دی آن از کار بیافتد، به این معناست که باید تاچ و ال سی دی تبلت را به طور کامل تعویض کرد.

اما اگر چندین ترک و شکستگی بر روی نمایشگر تبلت ایجاد شود در حالیکه تاچ و ال سی دی بدون هیچ مشکلی کار کنند، به این معناست که گلس روی تاچ و ال سی دی آسیب‌دیده است و تنها باید گلس تبلت تعویض گردد.  اما منظور ما از گلس تبلت همان گلسی که به عنوان لوازم جانبی تبلت خریداری می‌کنید و بر روی نمایشگر آن می‌چسبانید نیست! ادامه این مطلب را دنبال کنید تا با گلس تبلت و بهترین مرکز برای تعویض گلس تبلت دل آشنا شوید.

تعویض گلس تبلت دل

گلس تبلت چیست؟

ذهن همه ما با شنیدن گلس تبلت به سمت لایه پلاستیکی که نقش محافظت از صفحه نمایش تبلت را بازی می‌کند، می‌رود که به آن گلس محافظ تبلت یا محافظ صفحه نمایش تبلت هم می‌گویند. 

اما اگر کمی تخصصی‌تر به این مسئله نگاه کنیم، می‌بینیم که به جزء گلس محافظ صفحه نمایش، یک گلس به عنوان لایه شیشه‌ای محافظ توسط شرکت سازنده تبلت بر روی تاچ و ال سی دی این دستگاه پرس می‌شود تا از تاچ و ال سی دی تبلت در برابر ضربه و فشار محافظت کند.

 بنابراین گلس محافظ صفحه نمایش، یک لایه پلاستیکی است که به عنوان یکی از لوازم جانبی تبلت، به کاربران این دستگاه فروخته می‌شود.

اما گلس ال سی دی تبلت، توسط شرکت سازنده این دستگاه، بر روی تاچ و ال سی دی تبلت قرار داده می‌شود تا از آسیب دیدن این مجموعه جلوگیری کند. منظور ما از گلس تبلت در این مطلب، همین لایه شیشه‌ای محافظ است که توسط شرکت سازنده تبلت بر روی تاچ و ال سی دی آن پرس می‌شود.

وظیفه گلس تبلت چیست؟

با وجود اینکه، هر یک از شرکت‌های تولیدکننده تبلت، به ویژه شرکت دل، از گلس ال سی دی در تبلت‌های خود استفاده می‌کنند، تا از تاچ و ال سی دی این دستگاه محافظت کند، اما گلس ال سی دی، تنها می‌تواند از تاچ و ال سی دی تبلت در برابر ضربات سطحی محافظت کند نه ضربات شدید.

به همین دلیل است که وارد شدن ضربات شدید به نمایشگر تبلت نه تنها موجب می‌شود، گلس آن بشکند بلکه موجب می‌شود تاچ و ال سی دی آن هم آسیب ببیند. در این حالت نیز تنها نمی‌توان با تعویض گلس تبلت دل، مشکل کار نکردن تاچ و ال سی دی این دستگاه را رفع کرد بلکه باید کل مجموعه تاچ و ال سی دی تبلت را تعویض کرد.

چه زمانی می‌توان به تعویض گلس تبلت دل بسنده کرد؟

همانطور که اشاره کردیم اگر ضربه‌ای که به نمایشگر تبلت دل وارد می‌شود موجب از کار افتادن تاچ و ال سی دی این دستگاه شود، راهی جزء تعویض کامل تاچ و ال سی دی تبلت وجود ندارد. اما اگر فشار و ضربه‌ای که به نمایشگر تبلت وارد شده است، سطحی باشد و تنها موجب آسیب‌دیدگی گلس تبلت شود در حالیکه تاچ و ال سی دی بدون هیچ مشکلی کار کنند، می‌توان به تعویض گلس تبلت دل بسنده کرد. 

تعمیرکاران نمایندگی رسمی دل با سرعت و دقت بالایی گلس تبلت را تعویض می‌کنند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که عیب‌یابی، تعویض گلس یا تعویض تاچ و ال سی دی این دستگاه را به نمایندگی تعمیر تبلت دل بسپارید.

نحوه تعویض گلس تبلت دل چگونه است؟

برخلاف تعویض محافظ صفحه نمایش تبلت، که کار خیلی آسانی است، تعویض گلس ال سی دی تبلت دل، چندان هم کار آسانی نیست. به گونه‌ای که تعویض گلس تبلت دل علاوه‌بر اینکه به تخصص و تجربه بالایی نیاز دارد، به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای نیز نیاز دارد.

نحوه تعویض گلس این دستگاه، به این شکل است که تعمیرکاران نمایندگی تعمیر تبلت دل، با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و گران قیمت، گلس ال سی دی را از روی تاچ و ال سی دی تبلت جدا می‌کنند. سپس یک گلس جدید را بر روی ال سی دی تبلت دل با دستگاه پرس می‌کنند.

نمایندگی تعمیرات تبلت دل

نمایندگی تعمیرات تبلت دل، از گذشته تاکنون در امر مشتری مداری پیشتاز بوده است. چراکه با برخوردار بودن از مهندسین مجرب و تجهیزات فوق پیشرفته، خدمات فوق‌العاده‌ای را در زمینه تعمیرات انواع تبلت‌های دل به کاربران این دستگاه ارائه داده است.

 از طرفی تخصص بالای کارشناسان مرکز تعمیرات تبلت دل، موجب شده است که این مرکز در مدت زمان کوتاهی، تعمیرات تبلت دل را انجام داده و این دستگاه را مانند روز اول، بدون هیچ مشکلی به کاربر تحویل دهد. از مهم‌ترین خدمات نمایندگی دل، می‌توان به تعویض گلس تبلت دل اشاره کرد.

 بنابراین درصورت بروز هرگونه مشکلی برای تبلت خود می‌توانید به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات تبلت Dell ، مراجعه کنید یا از سرویس پذیرش و تحویل در محل استفاده کنید.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 15 =