اشتراک گذاری

چگونه از خرابی های فن لپ تاپ دل خلاص شویم !

فن لپ تاپ یکی از مهمترین قطعات لپ تاپ است که وظیفه خنک سازی و تنظیم دمای دستگاه شما را بر عهده دارد. فن لپ تاپ دل در صورت خرابی، باید سریعا تعمیر و یا تعویض شود. خرابی این قطعه می تواند امنیت کل سیستم شما را به خطر بیاندازد. 

در صورت خرابی این قطعه، دستگاه گرمای زیادی تولید می کند. گرمای تولید شده توسط فن دستگاه می بایستی که از دستگاه خارج می شد، اما با خرابی فن، این گرما داخل دستگاه وجود باقی مانده و می تواند باعث آسیب فراوان به سیستم شما شود. 

خراب شدن فن معمولا با علائمی نظیر صدای زیاد فن، افزایش دمای لپ تاپ و موارد مشابه همراه است. در صورتی که فن دستگاه شما با ایراد مواجه شد به شما توصیه می شود به مراکز معتبر برای تعمیر و یا تعویض این قطعه مراجعه کنید. 

تعمیر و تعویض فن لپ تاپ دل

تمیز کردن فن لپ تاپ دل

قبل از انجام هر گونه کار خاصی از خرابی فن لپ تاپ خود اطمینان حاصل کنید. بسیاری از ایرادات به وجود آمده در در فن لپ تاپ به خاطر کثیفی و گرد و غبار بیش از حد می باشد. با توجه به شرایط محیطی خود هر از چند گاهی لپ تاپ خود را تمیز کنید. 

جمع شدن گرد و غبار و آلودگی در لپ تاپ باعث پایین آمدن دور فن و در نتیجه افزایش دمای CPU و کاهش بازده سیستم شما می شود. خرابی های فن لپ تاپ عمدتا قابل رفع هستند. تعمیرکاران لپ تاپ در نمایندگی لپ تاپ دل تمامی مشکلات فن را به صورت تخصصی و در واحد مجزا رفع می کنند.

4 روش تعمیر فن لپ تاپ دل

  • اولین روش برای برای تعمیر فن لپ تاپ دل، استفاده از فن خنک کننده جدا برای کاهش صدای فن لپ تاپ می باشد. این روش مخصوصا برای زمانی توصیه می شود که دستگاه به خاطر اجرای برنامه های سنگین مثل بازی ها نیاز به پردازش بالاتری دارد.

 

  • دومین روش در مسیر تعمیر فن لپ تاپ دل، متوقف کردن پردازش ها است. بدون شک می توان گفت که گرمای تولیدی توسط CPU دستگاه هنگام باز کردن برنامه های مختلف، بیشترین تاثیر را در افزایش دمای لپ تاپ خواهد داشت. همچنین پردازش هایی که در پس زمینه برنامه اجرا می شود باعث گرم تر شدن دستگاه شما می شود. شما با بستن برنامه های غیر ضروری می توانید باعث کاهش دمای لپ تاپ شوید. با این کار از مصرف بیش از حد فن دستگاه جلوگیری می کنید.

 

  •  سومین روش برای تعمیر فن لپ تاپ دل، تمیز کردن و گردگیری فن می باشد. برای انجام این کار نیاز به دقت بالا و آشنایی کامل با اجزای این قطعه وجود دارد. برای انجام این کار توصیه می شود به فردی متخصص در این زمینه مراجعه کنید. در صورتی که تمایل دارید تا فن دستگاه شما کاملا بی صدا باشد می توانید از نرم افزارهای کنترل سرعت فن لپ تاپ استفاده کنید. وظیفه این قبیل نرم افزارها کنترل سرعت فن دستگاه می باشد. گرچه این روش بهترین روش برای کاهش صدای فن لپ تاپ نمی باشد اما می تواند بسیار برای شما مفید باشد.

 

  •  آخرین روش برای کاهش صدای فن لپ تاپ، استفاده از خمیر سیلیکون می باشد. هنگامی که دمای سی پی یو بالاست عملکرد فن ضعیف می شود و بیشتر به صدا در می آید. بهتر است هنگام اجرای برنامه های سنگین از خمیر سیلیکونی استفاده کنید.

هزینه تعمیر فن لپ تاپ دل

هزینه تعمیر فن لپ تاپ دل در اکثر موارد جزو تعمیرات گران قیمت لپ تاپ دل نیست. در اکثر موارد، این قطعه قابل تعمیر است و نیازی نیست هزینه زیادی را صرف تعویض آن کنید. در هر صورت فن لپ تاپ دل باید توسط تکنسین متخصص عیب یابی شود. همکاران ما در نمایندگی دل پس از بررسی نتیجه را به شما اعلام می کنند.

تعویض فن لپ تاپ دل

یکی دیگر از خدمات ارائه شده در این مرکز، خدمات مربوط به تعویض فن لپ تاپ دل می باشد. نمایندگی لپ تاپ دل  با ارائه تخصصی ترین سرویس ها در صدد است تا مشتریان را کاملا از خود راضی کند. کارشناسان نمایندگی دل در اولین قدم فن قدیمی دستگاه را بررسی کرده و شما را نسبت به وضعیت آن آگاه می کنند.

در صورت تمایل و وجود امکان تعمیر فن لپ تاپ دل، کارشناسان ما به تعمیر این قطعه می پردازند. هزینه تعمیر فن لپ تاپ در مقایسه با تعویض فن بسیار به صرفه تر است. کارشناسان ما ترجیح را بر تعمیر قطعه معیوب می گذارند تا شما نیز متحمل هزینه های اضافی نشوید. اما شرایطی نیز وجود دارد که فن دیگر قابل استفاده نیست. در چنین شرایطی گزینه ای به جز تعویض فن لپ تاپ دل وجود ندارد. تعویض فن لپ تاپ می تواند جان تازه ای به دستگاه شما ببخشد.

تعویض فن لپ تاپ دل
3/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یک =