اشتراک گذاری

بررسی علل خرابی هارد دیسک کامپیوتر

هارد دیسک قطعه ی حساس و آسیب پذیری از هر کامپیوتر و لپ تاپ است. این بخش از رایانه در اثر عوامل مخرب گوناگونی می تواند کارایی کلی سیستم را مختل سازد. فرقی ندارد که نوع، مدل و برند سازنده ی رایانه ی مورد استفاده ی شما چیست. خرابی هارد دیسک کامپیوتر نشانه های مشخصی دارد که معمولا با ارور صفحه آبی ویندوز و یا تولید صداهای عجیب و غریب همراه می شود. در ادامه قصد دارین شما را با علل از کار افتادگی هارد دیسک کامپیوتر و لپ تاپ آشنا سازیم تا بتوانید با کنترل این موارد بر عمر مفید هارد تعبیه شده در رایانه بیافزایید.

خرابی هارد دیسک کامپیوتر

دلایل اصلی خرابی هارد دیسک کامپیوتر

5 مورد از اصلی ترین دلایلی که هارد دیسک رایانه کاربرد خود را از دست می دهد و به طور کامل استفاده صحیح از قابلیت های رایانه را غیرممکن می نماید، عبارتند از:

  • اصابت ضربه های شدید به هارد دیسک

به جرات می توان گفت مهم ترین عامل خرابی هارد دیسک کامپیوتر، ضربه و بی احتیاطی کاربر است. متاسفانه زمانی که هارد در اثر یک اختلالات نرم افزاری قادر به شناسایی دیتاهای ذخیره شده نیست، اولین واکنش بسیاری از کاربران عادی، ضربه زدن به هارد است. فراموش نکنید که این کار می تواند آسیب های ریز و درشت بسیاری در ساختار فیزیکی هارد به بار آورد که می تواند تا سوختن کامل هارد و نابودی اطلاعات ذخیره شده نیز ادامه پیدا کند.

به هر حال اگر ضربه ای به هارد دیسک وارد شد، از ادامه ی کار با رایانه دست بکشید و برای بررسی کارایی سیستم به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید. نمایندگی رسمی دل می تواند در این راستا مناسب ترین گزینه ی انتخابی باشد.

  • بروز مشکل آبخوردگی در هارد دیسک

آبخوردگی معضل دیگری برای خرابی هارد دیسک کامپیوتر است. یک بی احتیاطی کوچک این مشکل را به وجود می آورد. دقت کنید که به هیچ عنوان نباید سعی در خشک کردن هارد با سشوار کنید. براساس عقیده ی بسیاری از کاربران دوباره خیس کردن هارد از خشک کردن غیر استاندارد آن آسیب کمتری وارد می سازد. بنابراین به سرعت سیستم را خاموش کنید و به یکی از شعب ما در نمایندگی رسمی دل مراجعه کنید.

  • چیدن نامرتب فایل های درون هارد دیسک

شاید به نظر عجیب برسد که بگوییم برای جلوگیری از خرابی هارد دیسک کامپیوتر باید با نظم و ترتیب فایل های مختلف را ذخیره کنید. اما لازم است بدانید که چیدن نامرتب فایل های درون هارد می تواند به مرور زمان مشکل ساز شود. اگر به طور نامرتبی اطلاعات خود را ذخیره کرده باشید؛ هارد باید فشار زیادی را تحمل کند تا شما دیتای مورد نظر خود را بیابید.

  • خرابی فن و گرمای بیش از اندازه ی رایانه

زمانی که پردازنده ی کامپیوتر یا لپ تاپ برای شکل گیری پردازش های مختلف شروع به فعالیت می کند، گرمایی تولید می شود که باید به سرعت با عملکرد فن لپ تاپ دل یا کامپیوتر به بیرون از سیستم منتقل شود. زمانی که گرمای درون سیستم بالا می رود و فن شروع به برطرف سازی آن نمی کند، خرابی هارد دیسک کامپیوتر امری طبیعی است. چراکه هر هارد دیسک برای کار در دمای مشخصی طراحی می شود.

نمایندگی رسمی دل

نمایندگی رسمی دل مرکز مجاز و ایمنی برای خرید و تعمیر کلیه ی محصولات قدیمی و جدید دل می باشد. فرقی ندارد که شما خواهان خرید چه دستگاهی از برند دل هستید یا قصد دارید چه مشکلی را در یکی از تولیدات دل برطرف کنید. نمایندگی رسمی دل با استفاده از دانش به روز کارشناسان خود، خدمات و سرویس های تضمین شده ای را در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر ارائه می نمایند.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =