اشتراک گذاری

آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای دل

آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای دل یکی از مباحثی است که امروزه تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است. مهم ترین تحقیقات در این رابطه توسط گروهی از مهندسین انجام گرفته که اذعان داشته اند سامانه اینترنتی کمپانی دل آسیب پذیری بالایی دارد.

این حفره ها و نقاط ضعف باعث می شوند که هکرها بتوانند به فرآیند بوت رایانه های دل دسترسی داشته باشند و برنامه های مضر خود را به کامپیوتر شخصی قربانی وارد سازند. از آنجا که این امر می تواند میلیون ها کاربر را در اقصی نقاط جهان تحت تاثیر قرار دهد، در ادامه به تفصیل در مورد آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای dell صحبت خواهیم کرد.

آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای دل

تحقیقات انجام گرفته در رابطه با آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای دل

کمپانی دل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ، تبلت و… است که سالانه انواع مختلف دستگاه ها را روانه بازارهای بین المللی می کند. نمایندگی دل خدمات پشیبانی این محصولات را انجام می دهد. لذا هر گونه نقص امنیتی در محصولات آن می تواند مشکلات عدیده ای را برای کاربران در سراسر جهان ایجاد نماید.

اخیرا در یک شرکت تحقیقاتی به نام Eclypsium مطالعات گسترده ای درباره میزان آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای دل انجام شده است. گروه تحقیقاتی این مجموعه طی مطالعات خود موفق شده اند چهار نقطه حساس را در یکی از ویژگی های بایوس رایانه های dell تحت عنوان Dell BIOS Connect  بیابند.

تیم تحقیقاتی Eclypsium معتقدند که میزان آسیب پذیری کامپیوترهای دل در سامانه اینترنتی زیاد است. این مهندسین زنجیره ای از آسیب پذیری را در قسمت بایوس رایانه های دل شناسایی کرده اند که نفوذپذیری بالایی در مقابل حمله هکرها دارند.

اقدامات شرکت دل در مورد آسیب پذیری بایوس

شرکت Eclypsium پس از تکمیل تحقیقات خود در ماه مارس موضوع آسیب پذیری در BIOS کامپیوترهای دل را به مدیران این کمپانی اعلام نمود. مسئولان دل نیز بلافاصله اقدامات لازم را در مورد رفع ایرادات آغاز کردند. به طوری که در حال حاضر دو مورد از اقدامات امنیتی برای ترمیم آسیب پذیری در سرویس های شرکت dell آپلود شده است. دو مورد دیگر از ترمیم ها نیز کامل گشته و به سرور های کلود این کمپانی فرستاده شده است. 

همه به روز رسانی های لازم نیز در رابطه با رفع آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای دل و تقویت امنیت رایانه ها در دسترس کاربران قرار گرفته است. لذا در صورتی که از آپدیت های خودکار دل استفاده می کنید، نباید نگران باشید. چون در آپدیت های جدید تمامی ترمیم های ضروری جهت حفظ امنیت کاربران اعمال شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

کمپانی معروف دل همچنین جهت حمایت هرچه بیشتر از کاربران نرم افزاری به نام SupportAssist را طراحی و عرضه کرد. از طریق این برنامه مشتریان می توانند از خدمات شرکت از راه دور بهره مند شوند. علاوه بر آن بخشی به اسم BIOS Connect برای کامپیوترهای دل در نظر گرفته شده تا میزان آسیب پذیری بایوس کاهش پیدا کند.

تعداد آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای dell

شاید کنجکاو شده اید که بدانید تعداد آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای dell تاکنون چه تعداد بوده است؟ کمپانی دل تا به امروز محصولات مختلفی را تولید کرده که در بازار اکثر کشورهای جهان یافت می شوند. از این بین 129 محصول ضعف امنیتی در بایوس را نشان داده اند. به گونه ای که طبق نظر کارشناسان تعداد محصولات درگیر به چیزی حدود 30 میلیون دستگاه می رسد.

آسیب پذیری در بایوس کامپیوترهای dell

جالب است بدانید که آسیب پذیری ها در آپدیت های جدید بایوس دیده می شوند. مهاجمان از این نقاط ضعف استفاده کرده و از آن برای حمله به شرکت های بزرگ استفاده می کنند. بنابراین کاربران رایانه های خانگی نیابد از این بابت نگرانی داشته باشند. البته توصیه می شود که برای حفظ امنیت کامپیوتر خود در اولین فرصت اقدام به آپدیت بایوس از طریق سایت رسمی dell نمایید. جهت دریافت خدمات نرم افزاری و سخت افزاری نیز می توانید به واحد تعمیرات کامپیوتر دل در نمایندگی رسمی این برند مراجعه نمایید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =