اشتراک گذاری

علت داغ شدن لپ تاپ دل

داغ شدن لپ تاپ دل یا دیگر برندها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و بروز چنین مشکلی در لپ تاپ اگر به موقع حل نشود ، هزینه های زیادی را با خود به همراه دارد و همچنین عملکرد سیستم شما را با اختلال جدی رو به رو می کند. ما نیز در این مقاله سعی کرده ایم تا به علت داغ شدن لپ تاپ دل و رفع مشکل آن پرداخته تا شما کاربر عزیز بتوانید با حداقل هزینه و آگاهی بیشتر اقدام به رفع این مشکل سیستم خود کنید.

داغ شدن لپ تاپ دل

دلایل داغ شدن لپ تاپ دل و رفع مشکل آن

  • تهویه ضعیف

یکی از موارد مهمی که می توان در مقاله ” علت داغ شدن لپ تاپ دل به همراه رفع مشکل آن” به آن اشاره کرد، تهویه ضعیف است. اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که لپ تاپ خود را بر روی پاهایتان یا فرش و بالش می گذارید به احتمال زیاد با مشکل داغ کردن سیستم خود مواجه شده اید. زیرا این کار باعث می شود تا منافذ ورود و خروج هوا در لپ تاپ بسته شده و در نتیجه دستگاه داغ کند. برای رفع این مشکل باید همیشه لپ تاپ را بر روی سطوح صاف و سخت قرار دهید و در صورت امکان از کول پدهای مجهز به فن استفاده کنید.

  • انباشته شدن گرد و خاک بر روی لپ تاپ

یکی از دلایل داغ شدن لپ تاپ دل یا دیگر برندها انباشته شدن گرد و خاک بر روی آن است. گرد و خاک جمع شده بر روی لپ تاپ می تواند از طریق منافذ موجود وارد اجزای داخلی مانند فن ها شده و عملکرد آنها را با اختلال مواجه کند که در این صورت لپ تاپ شما داغ می کند. برای رفع این مشکل باید همیشه لپ تاپ خود را به خوبی تمیز کرده و اگر گرد و خاک به داخل فن ها نفوذ کرده بود توسط از هوای فشرده و یا کمپرسورهای هوا که برای تمیز کردن اتومبیل هستند، استفاده کنید.

نکته: هرگز از وسایلی مانند سشوار و یا مواد تمیز کننده ای مانند اسپری ها برای تمیز کردن گرد و خاک از روی لپ تاپ خود استفاده نکنید.

  • خشک شدن خمیر رسانای گرما

از موارد دیگری که می تواند باعث داغ شدن لپ تاپ دل شما شود ، خشک شدن خمیر رسانای گرما است. بسیاری از موقع با گذشت چند سال و کارکرد زیاد فن لپ تاپ ، خمیر رسانای گرما عملکرد اولیه خود را از دست می دهد. برای رفع این مشکل بهتر است که لپ تاپ خود را نزد نمایندگی ان برده و خمیر رسانای گرما را تعویض کنید اما در هنگام خرید توجه داشته باشید تا از خمیرهای با کیفیت بالا استفاده کنید.

این مقاله را از دست ندهید : چگونه از خرابی های فن لپ تاپ دل خلاص شویم !

  • مشکلات مربوط به درایور

از موارد دیگری که می توان در ” علت داغ شدن لپ تاپ دل به همراه رفع مشکل آن” بدان اشاره کرد ، مشکلات مربوط به درایور لپ تاپ است. گاهی نصب نبودن یا استفاده از درایورهای قدیمی باعث می شود تا اجزاییی مانند کارت گرافیک یا CPU در لپ تاپ با حداکثر توان خود کار کنند که در این صورت سیستم شما داغ می کند. برای رفع چنین مشکلی باید همیشه سیستم و درایورهای آن را به موقع بروز رسانی کرده و در صورت نیاز درایورهای آن را پاک کرده و درایور جدید نصب کنید.

  • مشکلات نرم افزاری و قدیمی شدن سیستم عامل

یکی دیگر از مواردی که می توان در دلایل داغ شدن لپ تاپ دل و رفع مشکل آن مطرح کرد ، مشکلات نرم افزاری و آپدیت نبودن سیستم عامل آن است. خطاهای مختلف از برخی نرم افزارها و برنامه های معیوب یا آپدیت نبودن و نصب اشتباه ویندوز باعث می شوند که CPU لپ تاپ همواره درگیر باشد و در نتیجه سیستم داغ کند.

برای رفع این مشکل باید همیشه سیستم عامل خود را بروزرسانی کرده و برنامه های معیوب را از روی آن پاک کنید همچنین بهتر است که از قسمت Startup سیستم عامل لپ تاپ مانع از باز شدن برنامه های ناقص و معیوب در سیستم خود شوید.

  • استفاده از آنتی ویروس های سنگین

از آنجایی که سخت افزارهای لپ تاپ معمولا ضعیف تر از PC هستند بنابراین نصب برخی از آنتی ویروس ها و برنامه های امنیتی می تواند برای لپ تاپ دل شما مناسب نبوده و باعث لود شدید CPU و در نتیجه داغ کردن لپ تاپ شوند. بهتر است که برای رفع این مشکل از آنتی ویروس های سبک و کم حجم برای سیستم خود استفاده کنید. توصیه میشود مقاله دلایل چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ رو مطالعه کنید.

  • استفاده از لپ تاپ هنگام شارژ شدن

از دلایل مهم دیگری که می توان در مقاله ” علت داغ شدن لپ تاپ دل به همراه رفع مشکل آن” بدان اشاره کرد استفاده از لپ تاپ حین شارژ شدن است. این کار نه تنها باعث داغ شدن لپ تاپ می شود بلکه عمر مفید باتری آن را نیز کاهش می دهد. بنابراین بهتر است هنگامی که دستگاه شما در حال شارژ شدن است از آن استفاده نکرده و اجازه دهید تا لپ تاپ مجدد شارژ شود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =