اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی آل این وان دل

آل این وان ها سیستم های نسبتا جدیدی در بازار تکنولوژی هستند که کاربردی مشابه کامپیوترها دارند. در آل این وان ها تمامی اجزای کامپیوتر در پشت صفحه نمایش قرار می گیرد. این سیستم ها به دلیل حجم کم فضای کمی از محیط اشغال می کنند و در بازارهای جهانی بسیار مورد استقبال قرار گرفتند. مانند هر وسیله دیگری گاهی این سیستم ها نیز دچار مشکل می شوند.

در این مقاله به بررسی مشکلات ال سی دی می پردازیم و با بیان نشانه های خطر در ال سی دی شما را نسبت به بروز مشکل در مانیتور هشیار می کنیم. در هنگام کار با این سیستم ها باید این نشانه ها را مد نظر داشته باشید و در صورت بروز آن ها سریعا به نمایندگی تعمیرات آل این وان دل مراجعه کرده و نسبت به تعمیر ال سی دی آل این وان دل اقدام کنید. اگر تعمیر صفحه نمایش آل این وان به تعویق بیفتد ممکن است باعث بروز مشکلات ثانویه و ایجاد هزینه های تعمیرات بیشتر شود.

تعمیر ال سی دی آل این وان دل

تعمیر ال سی دی آل این وان

کامپیوترهای آل این وان در واقع کامپیوترهایی هستند که تمام اجزای موجود در کیس های کامیپوترهای قدیمی در مانیتور آن ها قرار گرفته است. این کامپیوترها که نسل جدیدی از کامپیوترهای ارائه شده در بازار هستند از لحاظ ظاهری نزدیک به مانیتور کامپیوتر بوده اما در واقع یک سیستم کامل هستند و به دلیل کم حجم بودن و همچنین تکنولوژی بالاتر نسبت به کامپیوترهای قدیمی در بازار لوازم کامپیوتری با اقبال بسیار خوبی مواجه شده اند.

شرکت های زیادی از جمله سامسونگ، دل، ایسوس و غیره این مدل سیستم های کامپیوتری را به بازار عرضه می کنند. یکی از مدل های جذاب برند دل آل این وان دل 3043 INSPIRON است که در بازار نیز با استقبال زیادی رو به رو شد. این سیستم ها نیز مانند هر سیستم دیگری به مشکل بر می خورند و باید نسبت به تعمیر آن ها اقدام کرد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سیستم های آل این وان پیش بیاید مشکلات مربوط به نمایشگر آن ها است. در این مقاله به بررسی مشکلات مربوط به نمایشگر و همچنین مطالب مربوط به تعمیر ال سی دی آل این وان دل می پردازیم.

عیب یابی: اولین مرحله در تعمیر ال سی دی آل این وان دل

به طور کلی در روند تعمیرات اولین مرحله عیب یابی و پیدا کردن منشا مشکل است و تعمیر مانیتور آل این وان دل نیز از این قاعده مستثنی نیست. با عیب یابی صحیح و مناسب می توان از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کرد و بدون هیچ مشکلی اقدام به تعمیر صفحه نمایش آل این وان دل کرد. در مرکز نمایندگی دل همکاران بخش خدمات و تعمیرات ما با استفاده از ابزارهای پیشرفته و دقیق و همچنین با کمک دانش تخصصی خود مشکلات موجود در صفحه نمایش را ریشه یابی کرده و راهکار مناسب برای تعمیر ال سی دی آل این وان دل را به شما پیشنهاد می دهند.

از آن جا که تعمیر مانیتور آل این وان یکی از تخصصی ترین بخش های تعمیرات کامپیوترها محسوب می شود بسیار مهم است که به مراکزی مراجعه کنید که از تجربه و دانش تکنسین های آن در تعمیرات آل این وان اطمینان داشته باشید.

انواع مشکلات صفحه نمایش آل این وان دل

تا این قسمت از کار متوجه شدیم که تعمیر صفحه نمایش آل این وان یکی از تخصصی ترین بخش های آن است و لازم است برای تعمیر آن حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید. اما سوالی که در این جا مطرح می شود این است که چه زمانی باید نسبت به تعمیر مانیتور آل این وان اقدام کرد؟ به عبارتی چه نشانه هایی وجود دارند که خبر از هرگونه اختلال در صفحه نمایش آل این وان می دهند؟

در ادامه مقاله انواع مشکلاتی که ممکن است در حین کار خود با آن ها مواجه شوید را بیان می کنیم. مشاهده هریک از این علائم به معنی وجود مشکلی در عملکرد آل این وان بوده و باید نسبت به تعمیر ال سی دی آل این وان اقدام کنید. در این مورد پیشنهاد می شود تا حد ممکن در اولین فرصت برای برطرف کردن مشکل اقدام کنید و تا زمان از کار افتادن آل این وان برای تعمیرات صبر نکنید.

شکستن مانیتور آل این وان دل

یکی از مواردی که باید به شدت نسبت به حفاظت از آن آگاه باشید صفحه نمایش است. صفحه نمایش قطعه ای بسیار حساس بوده و هرگونه ضربه به مانیتور می تواند منجر به بروز مشکل در پنل شود به گونه ای که تعمیر صفحه نمایش آل این وان تنها با صرف هزینه بالا و تعویض پنل نمایشگر امکان پذیر باشد. 

ضربه خوردن مانیتور یا افتادن آن از ارتفاع می تواند منجر به شکستن آن شود و متاسفانه تعمیر مانیتور آل این وان دل یکی از مواردی است که عموما هزینه بسیار زیادی برای کاربران در پی دارد، زیرا در اکثر موارد امکان تعمیر ال سی دی آل این وان وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد.

روشن نشدن صفحه نمایش

در برخی موارد هنگامی که قصد کار با آل این وان را دارید ممکن است متوجه شوید که کل سیستم روشن نمی شود، در مواردی نیز ممکن است سیستم روشن شود اما مانیتور روشن نشود؛ در صورت مشکل در روشن روشن سیستم می توانید به مقاله چرا آل این وان دل روشن نمی شود مراجعه نمایید. این نشانه ها خبر از بروز مشکل در سیستم و نیاز به تعمیر مانیتور آل این وان می دهند. این موارد می تواند به دلیل بروز خرابی در اجزای مختلف سیستم اعم از پنل نمایشگر، کارت گرافیک، مین برد و غیره باشد.

در مواردی که صفحه نمایش تصویر ندارد باید کابل VGA و پورت مربوط به آن در اولین مرحله چک شده و از سلامت آن ها اطمینان حاصل شود. بهتر است در صورت امکان سپس دستگاه را با استفاده از مانیتور دیگری چک کنید، در صورتی که تصویر را روی مانیتور دوم مشاهده کردید باید بدانید مانیتور شما دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر صفحه نمایش آل این وان دارید. در صورت مواجهه با این موارد باید از تکنسین های مجرب در زمینه تعمیر ال سی دی آل این وان دل در نمایندگی رسمی دل کمک بگیرید.

لرزش داشتن تصویر در آل این وان

در برخی موارد ممکن است کاربر متوجه بروز لرزش هایی در تصویر آل این وان شود. این لرزش ها می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. به طور معمول اگر شدت لرزش کم باشد احتمالا فقط تنظیمات تصویر مشکل دارد، اما اگر شدت لرزش ها بالا باشد مشکل می تواند ناشی از کارت گرافیک، رابط بین مادربرد و مانیتور و همچنین پایه های متصل کننده کارت گرافیک باشد. در صورت بروز هرگونه لرزش در ال سی دی در صورتی که حدس می زنید منشا مشکل نرم افزاری نیست با تماس با مراکز خدمات دل نسبت به تعمیر ال سی دی آل این وان خود اقدام کنید.

کم بودن نور صفحه

مشکل دیگری که ممکن است در رابطه با سیستم های آل این وان پیش بیاید کم شدن نور صفحه نمایش به صورت بلند مدت است. این نشانه خبر از بروز مشکل در ولتاژ سیستم یا لامپ ال سی دی را می دهد. بنابراین برای رفع این مشکل باید به مراکز نمایندگی جهت تعمیر مانیتور آل این وان دل مراجعه کرد.

مشکلات مربوط به پیکسل

پیکسل های نمایشگر مسئول نشان دادن صحیح تصویر خروجی هستند، بنابراین خرابی در این پیکسل ها می تواند روی تصویر خروجی سیستم تاثیر بگذارد. این پیکسل ها در بسیاری موارد نیاز به تعمیر دارند و بهتر است در صورت مشاهده آن ها هرچه سریع تر نسبت به تعمیر مانیتور آل این وان اقدام نمایید.

علاوه بر موارد گفته شده نشانه های دیگری نیز هستند که باید نسبت به بروز آن ها هوشیار بود و در صورت بروز آن ها جهت تعمیر صفحه نمایش آل این وان به مراکز تعمیرات مراجعه نمود، این نشانه ها عبارتند از : برفکی شدن تصویر، چشمک زدن تصویر، وجود خطوط عمودی یا افقی در تصویر و پرش تصویر.

مرکز خدمات آل این وان

تعمیر ال سی دی آل این وان امری بسیار تخصصی بوده و نیاز به دانش، مهارت و تجربه بالایی در این حوزه دارد. علاوه بر آن در برخی موارد نیز تشخیص اینکه صفحه نمایش باید عوض شود یا مشکل با تعمیر مانیتور آل این وان حل می شود نیز نیاز به بررسی دقیق اجزای سیستم و عیب یابی دستگاه دارد. در صورت نیاز به تعویض مانیتور باید دقت داشته باشید که استفاده از قطعات اصل یکی از اصلی ترین موارد دخیل در کیفیت تعمیرات است. همکاران ما در مراکز نمایندگی دل در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر آل این وان دل اقدام می کنند.

تعمیرات آل این وان دل
3.4/5 (13 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =