اشتراک گذاری

تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل

تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل یکی از مواردی است که در نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. شارژر لپ تاپ یکی از بخش هایی است که بیش از سایر قطعات احتمال خرابی آن وجود دارد و از همین رو تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل نیز یکی از اصلی ترین سرویس هایی است که در مراکز تعمیرات لپ تاپ انجام می شود. شارژر قطعه ای است که وظیفه تامین انرژی باتری را بر عهده دارد و در صورتی که این بخش آسیب دیده و نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد کاربر قادر به ادامه فعالیت با لپ تاپ نخواهد بود. این مقاله بدین منظور تدوین شده است که کاربران بتوانند شخصا به تشخیص خرابی شارژر لپ تاپ دل بپردازند و در صورتی که از آسیب دیدگی این بخش مطمئن شدند نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایند.

تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل

روش های تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل

برای تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل ابتدا می بایست لپ تاپ خود را خاموش کنید. پس از آن باید باتری را از دستگاه جدا کنید تا لپ تاپ منبع انرژی دیگری جز برق شارژر نداشته باشد. خارج کردن باتری در اکثر مدل ها به راحتی و با استفاده از دندانه هایی که در کنار باتری قرار دارند انجام می شود. در صورتی که باتری لپ تاپ شما قابل جدا شدن نبود بهتر است برای تشخیص خرابی شارژر لپ تاپ دل از تکنسین های حاضر در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. 

پس از خارج کردن باتری، دستگاه را با استفاده از شارژر به دو شاخه برق شهری متصل کرده و دکمه پاور آن را فشار دهید. روشن شدن لپ تاپ خبر از سالم بودن شارژر می دهد. اما در صورتی که دستگاه روشن نشد بهتر است قبل از هرگونه اقدام دیگری یک مرتبه دیگر و با استفاده از یک پریز متفاوت لپ تاپ را به برق وصل کنید. در صورتی که این بار هم موفق به روشن کردن لپ تاپ نشدید می توان با احتمال قوی گفت که شارژر خراب شده و باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید.

نشانه های ظاهری برای تشخیص خرابی شارژر لپ تاپ دل

اگرچه بررسی عملکرد شارژر به روش بالا خود تست قابل اطمینانی برای تشخیص خرابی آداپتور لپ تاپ دل است، اما نشانه های ظاهری نیز وجود دارند که به این امر کمک می کنند. یکی از مهم ترین نشانه ها برای تشخیص خرابی شارژر لپ تاپ دل پوسیدگی روکش کابل های شارژر است که معمولا در دو انتهای آن رخ می دهد. علت اصلی این مساله عموما کشیده شدن بیش از حد شارژر است. مورد بعدی که می تواند به عنوان زنگ خطری برای اعلام زودهنگام خرابی شارژر عمل کند نمایان شدن سیم های بدون روکش است. 

در صورتی که متوجه شدید که سیم های کابل شارژر بدون روکش هستند بهتر است دیگر از شارژر استفاده نکنید و نسبت به خرید یک شارژر جدید اقدام کنید زیرا خرابی شارژر قریب الوقوع است. مشاهده خمیدگی کابل یا شکستگی پایه آن نیز یکی از مواردی است که برای تشخیص خرابی شارژر لپ تاپ dell به کار می آید. در صورتی که هر یک از این نشانه ها را در کابل آداپتور لپ تاپ خود مشاهده کردید، حتی اگر شارژر کماکان کار می کند، بهتر است برای رعایت احتیاط از ادامه کار با آن خودداری کرده و نسبت به خرید یک شارژر جدید اقدام نمایید.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + بیست =