اشتراک گذاری

ریست فکتوری تبلت دل

ریست فکتوری تبلت دل به منظور بازگشت به تنظیمات کارخانه دستگاه انجام می شود. زمانی که دستگاه با مشکلات نرم افزاری و برخی مشکلات سخت افزاری روبرو می شود، لازم است آن را به نوعی ریستارت یا ریست فکتوری کرد تا مشکلات آن برطرف شود. از آنجا که ریست فکتوری باعث حذف تمام فایل ها و برنامه های تبلت می شود، توصیه می گردد پیش از انجام آن، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در ادامه به نحوه انجام ریست فکتوری بیشتر اشاره می کنیم.

ریست فکتوری تبلت دل

چه زمانی برای ریست فکتوری تبلت دل اقدام کنیم؟

در اغلب مواقع کاربران به منظور رفع خطا و مشکلات نرم افزاری دستگاه، اقدام به ریست فکتوری تبلت دل می کنند. زمانی که با هر یک از مشکلاتی همچون پر شدن حافظه دستگاه، هنگ کردن تبلت دل، اعمال تنظیمات نادرست و هر گونه مشکلات نرم افزاری می توانید از راهکار ریست فکتوری تبلت خود استفاده کنید.

همچنین برخی از کاربران زمانی که اقدام به فروش تبلت یا تحویل آن به دیگری می کنند، تمام اطلاعات خود را از طریق ریست فکتوری حذف می کنند. به همین منظور ابتدا تمام اطلاعات خود را از طریق اتصال تبلت به کامپیوتر با کابل USB انتقال می دهند تا از بین نروند. چرا که پس از ریست فکتوری امکان بازیابی اطلاعات تبلت  بسیار کم می شود.

نحوه ریست فکتوری تبلت دل

به منظور ریست فکتوری تبلت دل با دو روش روبرو هستیم. در روش اول برای ریست فکتوری از گزینه هایی که در تنظیمات تبلت دل وجود دارد، استفاده می شود. در روش دوم می توانید از ترکیب کلید ها و استفاده کردن از بوت لودر، اقدام به ریست فکتوری دستگاه خود نمایید.

روش اول :

ریست فکتوری تبلت دل در صفحه تنظیمات

در روش اول از ریست فکتوری تبلت دل لازم است از طریق صفحه تنظیمات اقدام نمایید. به همین منظور در قسمت پایین صفحه اصلی دستگاه روی آیکون برنامه بزنید و گزینه Setting را بیابید و وارد آن شوید. در این بخش اقدام به یافتن گزینه Personal کرده و به بخش Backup & reset دسترسی پیدا کنید.

ریست فکتوری تبلت دل

در صورتی که تمایل به پشتیبان گیری از اطلاعات خود دارید، گزینه های Backup my data و Automatic restore را که فعال سازی نشده اند، روشن کنید. در غیر این صورت نیازی به فعال سازی تیک این گزینه ها نیست. پس از آن دکمه Factory reset و سپس Reset tablet را انتخاب کنید.

در این مرحله پیغام هشداری نمایش داده می شود که کلیه اطلاعات در حال حذف شدن هستند. سپس گزینه Erase everything را انتخاب کنید تا مراحل ریست فکتوری دستگاه کامل شود. حالا تبلت خاموش شده و مجددا روشن خواهد شد. سپس تمام اطلاعات دستگاه حذف خواهند شد و پس از راه اندازی مجدد آن، باید تنظیمات اولیه را انجام دهید.

شما میتونید برای تعمیر هارد تبلت دل در کوتاه ترین زمان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

روش دوم :

ریست فکتوری تبلت دل با استفاده از کلید های ترکیبی

روش دوم که برای ریست فکتوری تبلت دل انجام می شود، استفاده از کلید های ترکیبی است. به همین منظور ابتدا کلید Power را فشار داده و تبلت را خاموش کنید. پس از آن اقدام به فشردن کلید Power و کاهش صدا به صورت همزمان کرده تا لوگوی دل برای شما به نمایش درآید.

حالا کلید ها را رها کرده و پس از چند ثانیه می توانید منوی Recovery را مشاهده کنید. با کمک کلید های افزایش و کاهش صدا اقدام به انتخاب گزینه Recovery کرده و با کلید Power آن را اجرا نمایید. چند لحظه منتظر بمانید تا ابتدا لوگوی دل و سپس ربات اندروید مشاهده شود.

کلید Power را فشار داده و یک بار کلید افزایش صدا را بزنید. در این مرحله منوی جدیدی به نمایش درمی آید. حالا با کمک کلید های افزایش و کاهش صدا اقدام به انتخاب گزینه Wipe Data/Factory Reset نمایید و با کلید پاور به تایید انتخاب خود بپردازید.

ریست فکتوری

در صفحه جدیدی که گشوده می شود، گزینه Yes—delete all user data را بزنید تا پروسه ریست فکتوری آغاز گردد. پس از تکمیل این فرآیند، منوی جدیدی به نمایش درمی آید. در این منو گزینه reboot system now را انتخاب کرده و کلید Power را بزنید. حالا مراحل ریست فکتوری این دستگاه به پایان رسیده است. این روش در زمانی که رمز عبور یا الگوی صفحه قفل تبلت را از یاد برده اید، می تواند روش مناسبی باشد.

امیدواریم این مقاله از نمایندگی تعمیر تبلت دل برای شما مفید بوده باشد ، جهت ارائه ی مقالات مفید تر نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *