اشتراک گذاری

بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل

بایوس که به انگلیسی به صورت BIOS نوشته می شود همان صفحه ای است که اطلاعات سخت افزاری سیستم را نمایش می دهد و کاربر می تواند از طریق آن اولویت بوت شدن و فراخوانی سیستم عامل را تنظیم کند. بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل این امکان را به کاربر می دهد که مشخص کند هنگام نصب سیستم عامل، ویندوز از کدام منبع بوت شود. 

آپدیت BIOS لپ تاپ دل مفید بوده و به سیستم کمک می کند تا تست های مورد نیاز راه اندازی سیستم عامل را با دقت بیشتری انجام دهد. در این مقاله به ارائه توضیحات پیرامون بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل می پردازیم. 

توجه داشته باشید که بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل امری حساس بوده و هر گونه ایراد در آن می تواند منجر به صدمات هنگفتی شده و بازیابی آن هزینه فراوانی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. بنابراین در صورتی که با تنظیمات بایوس لپ تاپ دل آشنایی ندارید اکیدا توصیه می شود که انجام آن را به دست افراد حرفه ای بسپارید. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبری است که خدمات مربوط به لپ تاپ های دل از جمله آپدیت بایوس لپ تاپ دل را نیز انجام می دهد.

آپدیت بایوس لپ تاپ دل

مزایای بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل

با شنیدن نام بایوس و نا آشنا بودن آن ممکن است احساس کنید که به روز رسانی بایوس لپ تاپ دل اهمیت چندانی ندارد و آن را به تعویق بیاندازید. اما باید بدانید با وجود آن که آپدیت بایوس لپ تاپ دل ضروری نیست اما انجام آن و آپدیت این بخش مزیت های فراوانی برای سیستم عامل به همراه دارد، از همین رو پیشنهاد می شود که تا حد امکان بایوس لپ تاپ خود را آپدیت نگه دارید تا با مشکلات آپدیت بایوس لپ تاپ مواجه نشوید. از مزایای آپدیت بایوس لپ تاپ Dell می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

  1. آپدیت بایوس باعث می شود که ایرادات ویژه موجود در سیستم برطرف شده و کیفیت عملکردی دستگاه افزایش یابد.
  2. به روز نبودن بایوس ممکن است موجب شود برخی سخت افزارها توسط بایوس پشتیبانی نشوند، از همین رو آپدیت BIOS لپ تاپ دل موجب پشتیبانی بهتر از سخت افزارها و به روز رسانی ویندوز می شود.
  3. تمامی شرکت های تولید کننده مادربرد از بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل به عنوان امری برای بهبود کیفیت این لپ تاپ نام می برند.

مراحل آپدیت بایوس لپ تاپ دل

1. ورود به محیط بایوس

برای بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل ابتدا لازم است به محیط بایوس وارد شوید. این مرحله روش های متفاوتی دارد که بهترین آن ها این است که در هنگام روشن شدن لپ تاپ و زمانی که لوگوی دل نمایش داده می شود دکمه F2 را فشار دهید. در مرحله بعدی کافی است یکی از دکمه های مربوط به جهت نمای بالا، پایین، چپ یا راست را فشار داده و وارد محیط بایوس شوید. در برخی مواقع پس از فشردن دکمه های جهت نما سیستم به طور خودکار به محیط بایوس وارد نمی شود. در چنین مواردی لازم است در صفحه مقابلتان گزینه enter setup را فشار داده و در نهایت کلید enter را بزنید.

2. آپدیت بایوس لپ تاپ

در این مرحله در صفحه ای که مقابلتان باز شده می توانید در کنار گزینه BIOS Revision نسخه ای که بر روی سیستم لپ تاپ شما نصب است را مشاهده نموده و آن را به یاد بسپارید.

در مرحله بعدی باید به سراغ وبسایت رسمی شرکت دل رفته و در قسمت Drivers & Downloads مدل لپ تاپ خود را جست و جو کنید. توجه داشته باشید که مدلی که مشاهده می کنید باید به طور کامل با لپ تاپ شما مطابقت داشته باشد در غیر این صورت در هنگام بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل به مشکل برخواهید خورد.

 

سایت رسمی دل برای بروزرسانی بایوس

در منوی category که به صورت کشویی مقابل مدل لپ تاپ نمایش داده می شود گزینه بایوس را پیدا کنید.

 

دانلود فایل بایوس لپ تاپ دل

در مرحله بعدی باید نسخه سیستم عامل خود را نیز مشخص کنید. این کار از طریق منوی کشویی operating system به راحتی انجام می شود.

در این مرحله از به روز رسانی بایوس لپ تاپ دل در صفحه مقابلتان در صورتی که بایوس جدیدتری مشاهده می کنید فایل مورد نظر را انتخاب کرده و آن را دانلود نمایید.

در این مرحله لازم است که تطابق فایل بایوس دانلود شده را با لپ تاپ خود مجددا چک کنید. فایل بایوس باید به صورت کامل با لپ تاپ سازگاری داشته باشد.

نحوه ی پیدا کردن مدل دستگاه برای آپدیت بایوس

در این مرحله از آپدیت BIOS لپ تاپ دل باید فایل دانلودی را باز کرده و در قسمت update BIOS گزینه yes را انتخاب نمایید.

آپدیت BIOS لپ تاپ دل

در این مرحله آپدیت بایوس لپ تاپ دل به صورت خودکار شروع شده و پس از اتمام مراحل مربوطه سیستم ری استارت می شود.

فیلم آموزش بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل

در این فیلم آموزشی به شما یاد می دهیم که چگونه بایوس مادربرد و لپ تاپ خود را آپدیت یا بروزرسانی کنید. برای بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل فیلم آموزشی زیر را تماشا کنید تا انجام آپدیت بایوس لپ تاپ دل برای شما سآسان تر شود:

نکات مهم در مورد آپدیت بایوس لپ تاپ DELL

همان طور که گفته شد بایوس یکی از بخش های حساس لپ تاپ است و هرگونه اختلالی در آپدیت آن می توان به خسارت و هزینه های هنگفتی برای کاربر منجر شود. از همین رو در صورتی که قصد انجام این کار را دارید لازم است که نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

  1. پیش از هر گونه اقدام جهت بروزرسانی بایوس لپ تاپ دل لازم است اطمینان حاصل کنید که شارژ باتری حداقل 50 درصد بوده یا اتصال آن به برق به گونه ای است که در هنگام انجام مراحل دچار اختلال نمی شود.
  2. در حین اجرای مراحل به روز رسانی بایوس لپ تاپ دل به هیچ عنوان لپ تاپ خود را خاموش نکنید.
  3. پیش از هر کاری از تمامی اطلاعات مهمی که بر روی لپ تاپ ذخیره کرده اید پشتیبان گیری کنید.
  4. در حین عملیات آپدیت بایوس لپ تاپ از انجام دستورات دیگر با لپ تاپ خودداری کنید.
  5. لازم است که لپ تاپ در تمامی مراحل از اول تا آخر به برق متصل باشد.
4.5/5 (44 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *