اشتراک گذاری

آموزش اتصال دو لپ تاپ

اتصال دو لپ تاپ به یکدیگر موضوع مهمی است که گاهی اوقات به صورت یک نیاز حیاتی نمایان می شود. به خصوص اگر به تازگی سیستم جدیدی خریداری کرده باشید و تمامی اطلاعات مهم و فایل های مرتبط با شغلتان در لپ تاپ قبلی قرار گرفته باشد. در ادامه شما را با نحوه ی وصل کردن دو لپ تاپ به یکدیگر آشنا می سازیم.

اتصال دو لپ تاپ به یکدیگر

روش های اتصال دو لپ تاپ به یکدیگر

اتصال دو لپ تاپ به یکدیگر دو روش کلی دارد:

شبکه سازی دو لپ تاپ از طریق کابل (به همراه فیلم آموزشی)

پیش نیاز روش شبکه سازی دو لپ تاپ از طریق کابل، وجود پورت شبکه بر روی هر دو سیستم، داشتن کابل شبکه، نصب بودن درایورهای مورد نیاز می باشد. پس از اتصال کابل به پورت شبکه هر دو دستگاه، برای برقراری اتصال دو لپ تاپ می بایست سیستم ها دارای WorkGroup یکسانی باشند. 

👈 حتما بخوانید: نحوه ی اتصال لپ تاپ به کامپیوتر

برای این کار وارد This Pc شده و با کلیک راست کردن بر روی فضای خالی گزینه Properties را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده بر روی گزینه change setting کلیک کنید. در تب Computer name بر روی گزینه Change کلیک کنید. در بخش Workgroup یک نام دلخواه برای آن تعیین کنید. سپس آی پی های منحصر به فردی تعریف کرده و پروسه ی اتصال را به اتمام برسانید.

مشخصات فیلم آموزش اتصال دو لپ تاپ به هم از طریق کابل شبکه

حجم: 10 مگابایت

مدت زمان: 05:52

وصل کردن دو لپ تاپ به یکدیگر به صورت بی سیم (به همراه فیلم آموزشی)

در روش اتصال دو لپ تاپ دل به یکدیگر مانند روش قبل می بایست نام Workgroup لپ تاپ ها مشابه باشند. با راست کلیک کردن روی This Pc و انتخاب گزینه Peroperties و زدن گزینه Change Setting  می توانید نام  Workgroupخود را تعیین کنید. پس از انجام این مرحله لپ تاپ ها را ریستارت نمایید. حال می بایست برای هردو لپ تاپ همانند مراحل قبل یک آی پی منحصر به فرد در نظر بگیرید. 

تنها تفاوت این مرحله با مراحل قبل این است که می بایست آی پی در نظر گرفته شده بر روی Connection وایرلس باشد. در تب اختصاص آی پی با انتخاب گزینه Use The Following IP Address به صورت دستی آی پی رایانه ها را وارد نمایید. در صورتی که قصد جابجایی فایل میان لپ تاپ ها دارید، یک پوشه جدید ایجاد کرده و از تب Sharing گزینه share را انتخاب کنید. 

خیلی ساده در منوی تب باز شده با انتخاب گزینه Read / Write میزان دسترسی افراد به فایل های share را توسعه دهید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با همکاران ما در واحد پشتیبانی نمایندگی لپ تاپ دل تماس حاصل فرمایید.

مشخصات فیلم آموزش اتصال دو لپ تاپ به هم به صورت بی سیم (وای فای)

حجم: 38.2 مگابایت

مدت زمان: 05:14

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =