اشتراک گذاری

تعمیر باتری لپ تاپ دل

یکی از اصلی ترین اجزای سازنده ی لپ تاپ های امروزی، باتری است. این بخش از دستگاه با وظیفه ی تامین انرژی و تقسیم بندی ولتاژهای مورد نیاز هر بخش از لپ تاپ در شکل گیری تمامی قابلیت های دیجیتال رایانه نقش دارد. زمانی که باتری لپ تاپ قدرت اولیه ی خود را از دست می دهد، ویژگی قابل حمل و نقل بودن دستگاه هم تحت تاثیر قرار می گیرد. در چنین شرایطی روشن کردن لپ تاپ بدون اتصال آن به پریز برق ممکن نیست. براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان استفاده از پریز برق می تواند برای ساختار فنی داخل لپ تاپ مضر باشد. در ادامه به بررسی کلیه ی ابعاد مرتبط با تعمیر باتری لپ تاپ دل می پردازیم.

تعمیر باتری لپ تاپ دل

عمر مفید باتری لپ تاپ دل

به پایان رسیدن عمر مفید باتری لپ تاپ دل در اثر استفاده ی چند ساله از آن، پروسه ی تعمیر باتری لپ تاپ دل را ضروری می سازد. هر باتری عمر مشخصی دارد که به پایان رسیدن آن امری طبیعی است. اما استفاده ی نادرست از لپ تاپ و بی احتیاطی های کاربر می تواند باعث مرگ زودرس باتری لپ تاپ شود. پیشنهاد می کنیم از شارژرهای اصلی استفاده کنید و از انتقال ولتاژهای غیر استاندارد به باتری سیستم بپرهیزید. احتمال دارد در همان آغاز اتصال کابل آداپتور به لپ تاپ، ولتاژهای غیر استاندارد ناگهان به سمت باتری سرازیر شوند. بهتر است ابتدا شارژر را به پریز بزنید و سپس سر دیگر کابل را به لپ تاپ متصل کنید.

نشانه های از کار افتادگی باتری لپ تاپ دل

خاموشی ناگهانی، روشن نشدن سیستم، سرعت بسیار کم در فرآیند شارژ مجدد و کاهش مدت زمان شارژدهی رایانه علائم فرا رسیدن زمان تعمیر باتری لپ تاپ دل و یا سایر برندهای تولید کننده هستند. باید به ارورها و هشدارهایی که ویندوز نمایان می سازد نیز دقت داشته باشید تا به موقع از خرابی باتری لپ تاپ مطلع شوید. ویندوز دارای قابلیت ها و برنامه های مختلفی برای نشان دادن ظرفیت باتری لپ تاپ است. این نرم افزارها را می توان در جای جای اینترنت یافت. نصب یکی از آن ها کافی است تا از گذر عمر باتری لپ تاپ آگاه باشید.

اطلاعات مقاله راهنمای نگهداری از باتری لپ تاپ به شما در بالا بردن عمر باتری، کمک می کند.

تعمیر نرم افزاری یا سخت افزاری باتری لپ تاپ

بسیاری از کاربران عادی با بعد نرم افزاری پروسه ی تعمیر باتری لپ تاپ آشنا نیستند. در صورتی که با یک سری مراحل نرم افزاری می توان کارایی باتری را بازیابی کرد. بنابراین تعمیر باتری لپ تاپ دل به دو بعد نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود. امکان دارد کارایی باتری با نصب یک نرم افزار بهینه ساز مصرف انرژی بازگردانی شود. 

عیب یابی مدار شارژ، کالیبره کردن باتری لپ تاپ، پروسه ی شوک دادن و تعویض سلول باتری هم از دیگر مسائل تعمیراتی برای بازیابی کارایی باتری است. به هر حال تمامی مراحل تعمیرات باید زیر نظر کارشناسان مجرب صورت پذیرد. یک خطای کار جزیی می تواند به تعمیر مادربرد لپ تاپ و اجزای آن ختم شود. با حضور در مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی دل شاهد تعمیر باتری لپ تاپ خود در بالاترین سطح کیفی ممکن خواهید بود.

تعویض یا تعمیر باتری لپ تاپ دل

اگر تعمیر باتری لپ تاپ دل برای بازیابی کارایی آن کافی نباشد، تعویض قطعه ضروری است. این تعویض می بایست با نمونه ی اورجینال و سازگار با دستگاه انجام شود. استفاده از باتری تقلبی فشار زیادی به CPU، کارت گرافیک و قطعات اصلی لپ تاپ وارد خواهد کرد. نمایندگی رسمی دل به شما این اطمینان را می دهد که تعویض باتری لپ تاپ دل به طور حتم با نمونه ی اصلی انجام شود. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی خدمات و سرویس های این دپارتمان تخصصی به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 9 =