اشتراک گذاری

رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل

تبلت های سیم کارت خور ، وسیله های بسیار خوبی برای وب گردی هستند. حتی برای برقراری تماس های تصویری و جلسات کاری یا درسی نیز می توان از آنها استفاده کرد. اما یکی از مشکلات رایج در تبلت های دل و یا برندهای دیگر ، شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل است. به این معنی که گاهی این دستگاه ها سیم کارت را اصطلاحا نمی خوانند و در نتیجه نمی توان با آنها تماس صوتی یا تصویری گرفت و اگر از سیم کارت ان برای اتصال به اینترنت استفاده کنید دیگر نمی توان به اینترنت وصل شد.

اما این مشکل می تواند به دلایل مختلفی به وجود آمده که نمایندگی دل در مقاله “رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل” سعی کرده ایم تا به همه آنها اشاره کرده و راه های رفع آن آن را نیز برای شما توضیح دهیم ، بنابراین تا انتهای این مقاله از نماینگی تعمیر تبلت دل با ما همراه باشید.

شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل

دلایل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت دل

خوانده نشدن سیم کارت در تبلت دل یا دیگر برندها می تواند هم به دلایل مشکلات نرم افزاری به وجود آید و هم به دلایل مشکلات سخت افزاری که همه ی این موارد عبارتند:

  • شکستگی یا خمیدگی سیم کارت
  • فرسودگی ساختار سیم کارت
  • پانچ کردن اشتباه سیم کارت
  • بد جا انداختن سیم کارت
  • خرابی جایگاه سیم کارت در تبلت
  • آب خوردگی تبلت
  • تعویض رام تبلت
  • ویروسی شدن تبلت در اثر نصب بدافزارها بر روی آن
  • اعمال تنظیمات اشتباه شبکه
  • عدم آنتن دهی اپراتور در موقعیت مکانی

این مقاله ی کاربردی را از دست نده چون به کارت میاد : فعال سازی حالت کودک در تبلت

راه کارهای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت دل

حال که با دلایل به وجود آمدن این مشکل در مقاله “رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل” آشنا شدید ، خوب است که با چند راه کار برای رفع آن نیز آشنا شده تا در هنگام بروز چنین ایرادی در دستگاه خود بدانید که باید به سراغ چه مواردی بروید.

1. ریستارت کردن تبلت

اولین موردی که در راه کارهای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت دل باید به سراغ آن بروید ، ریستارت کردن یا همان راه اندازی مجدد تبلت است. اگر این ایراد به دلیل مشکلات و باگ های نرم افزاری به وجود آمده باشد. با انجام چنین کاری مسئله حل می شود. برای ریستارت کردن تبلت باید ابتدا دکمه Power را برای چند لحظه نگه دارید تا منویی برای شما نمایش داده شود سپس در این منو یکی از دو گزینه Restart یا Reboot را انتخاب کنید و بعد منتظر شوید تا دستگاه شما مجدد راه اندازی شود.

2. فعال سازی Safe Mode

روش دیگری که می توان برای رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل ارائه داد ، فعال سازی “حالت امن” یا همان Safe Mode است. با انجام این کار ، هر نوع برنامه یا فایل معیوبی که بر روی دستگاه است شناسایی شده و شما می توان آن را حذف کنید.

3. استفاده از حالت پرواز

یکی دیگر از راه کارهایی که می توان برای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت ارائه داد ، خاموش و روشن کردن حالت پرواز تبلت است. با این کار همه ی ارتباطات بی سیم قطع و مجددا وصل می شود و در نتیجه ممکن است که تبلت سیم کارت را شناسایی کند.

4. بررسی تنظیمات شبکه

روش بعدی که می توان برای رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل یا دیگر برندها به آن اشاره کرد ، بررسی تنظیمات شبکه است. برای این کار وارد بخش تنظیمات اینترنت و شبکه شده ، سپس گزینه Network Mode را پیدا کرده و وضعیت Auto یا گزینه ای مانند LTE/WCDMA/GSM را انتخاب کنید.

شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت

5. پاک کردن حافظه کش

گاهی هم می توان با پاک کردن حافظه کش برای رفع مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت دل اقدام کنید. برای این کار باید مطابق مسیر زیر عمل کنید:

Setting>Storage>Internal Storage>Cached Data با انتخاب گزینه Cached data پیغامی برای شما ظاهر می شود که اعلام می کند شما می خواهید کش مربوط به همه برنامه هایی را که روی تبلت هست پاک کنید. در نهایت شما باید گزینه Delete را لمس کردن تا کش مربوطه پاک شود.

شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل

اگر مشکل نخواندن سیم کارت در تبلتت رفع نشد میتونی ریست فکتوری کنی که کافیه به مقاله 👈 ریست فکتوری تبلت دل 👉 مراجعه کنی.

6. جا انداختن مجدد سیم کارت

راه حل دیگری که برای رفع مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت دل وجود دارد این است که یک بار سیم کارت را از داخل دستگاه بیرون آورده و مجدد آن را داخل تبلت قرار دهیم.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =