اشتراک گذاری

شارژ صحیح لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

شارژ صحیح لپ تاپ شامل مجموعه نکاتی است که در صورت رعایت کردن آن، می توانید عمر مفید باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید و کارایی آن را بالا ببرید. اما پیش از آگاهی از این نکات باید بدانید خواه یا ناخواه حتی در صورت شارژ صحیح لپ تاپ، بالاخره عمر باتری لپ تاپ شما روزی به پایان می رسد و نیاز به تعویض آن دارید.

اما با این حال دغدغه اصلی کاربران انواع لپ تاپ ها این است که چگونه با انجام روش صحیح شارژ لپ تاپ این فرآیند را به تعویق بیاندازند. حال از این جهت ما در این مقاله از نمایندگی دل برخی نکات مهم و حائز اهمیت را پیرو شارژ صحیح و مناسب لپ تاپ جمع آوری و به آن ها اشاره نمودیم تا با استفاده از آن ها در طولانی مدت از سلامت باتری لپ تاپ خود مطمئن باشید.

شارژ صحیح لپ تاپ

بهترین روش برای شارژ صحیح لپ تاپ

یکی از اصلی ترین نکاتی که در روش صحیح شارژ لپ تاپ باید رعایت کنید زمان شروع شارژ لپ تاپ دل و پایان آن است. برخی کاربران تا زمانی که باتری لپ تاپ آن ها کاملا خالی نشود یا لپ تاپ خاموش نشود اقدام به پروسه شارژ نمی کنند و از طرف دیگر روند شارژ شدن باتری را تا میزان 100 درصد ادامه می دهند.

اما متخصصان و سازندگان این باتری ها معتقد هستند برای جلوگیری از فشار وارد شدن به باتری لپ تاپ بهتر است میزان شارژ را بین حداقل 15 و حداکثر 80 درصد توان باتری نگه دارید. این بدان معنا است که جهت شارژ صحیح لپ تاپ باید روند شارژ شدن باتری هنگامی که آلارم 15 درصد را نشان می دهد شروع شده و میزان ذخیره باتری نباید بیشتر از 80 درصد باشد. با رعایت این نکته فشار بسیار کمتری به لپ تاپ شما وارد شده و عمر مفید باتری آن را افزایش می دهید و از خراب شدن زود هنگام آن جلوگیری می نمائید.

آیا آب بندی باتری لپ تاپ، روش درستی برای شارژ کردن آن است؟

همه ما حداقل یک بار در طول زندگی مان و در هنگام خرید لپ تاپ یا گوشی جدید با این جمله از اطرافیان خود مواجه شدیم که حالا در وهله اول باید باتری آن را آب بندی کنی! باید این گفت این جمله در اصل اشتباه نیست اما تاریخ مصرف آن سال های زیادی است که به پایان رسیده است. امروزه باتری های لپ تاپ های جدید به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که نیازی به شارژ اولیه ندارند و در نتیجه برای شارژ صحیح لپ تاپ خود نیاز به آب بندی باتری آن ندارید.

نکته بعدی که باید شما از آن آگاه باشید این است که لپ تاپی که آن را خریداری می نمائید مدت زیادی در انبار کارخانه و فروشگاه نگه داری شده و میزان شارژ باتری آن بین 40 تا 60 درصد تنظیم شده است. چرا که طبق اصول روش صحیح شارژ لپ تاپ، این میزان شارژ، مناسب ترین میزان ذخیره باتری برای لپ تاپ های بلا استفاده است. از این رو می توانید پس از خرید لپ تاپ جدید به هر شکلی که مایل هستید از آن استفاده کنید و نگران تکمیل شارژ اولیه نیز نباشید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعمیر شارژر لپ تاپ دل

شارژ باتری لپ تاپ

کاهش عمر باتری با شارژ غیر اصولی

برای کاهش عمر مفید باتری لپ تاپ خود کافی است هنگام شارژ شدن باتری آن، از لپ تاپ خود استفاده کنید. این کار به راحتی عمر باتری لپ تاپ را کاهش داده و فشار بسیار زیادی به آن وارد می کند. چرا که باتری از یک طرف باید انرژی را ذخیره و از طرف دیگر باید آن را مصرف کرده و در مدار قرار دهد.

در نتیجه سلول های ذخیره کننده باید بخشی از انرژی دریافتی خود را بلا فاصله و دقیقا در همان لحظه مجددا مصرف کنند تا لپ تاپ روشن بماند. به همین جهت  برای شارژ صحیح لپ تاپ به شما توصیه می‌کنیم که هنگام شارژ کردن باتری لپ تاپ هرگز با آن کار نکنید.

مناسب ترین زمان برای شارژ کردن لپ تاپ

نکته اول هنگام شارژ صحیح لپ تاپ آن است که باید بدانید برای انجام شارژ بی ضرر بهتر است ابتدا لپ تاپ خود را خاموش نموده و سپس نسبت به شارژ کردن باتری آن اقدام کنید. چرا که در این وضعیت هیچ یک از قطعات درگیر مصرف انرژی نیستند و تمام برق ورودی در سلول های باتری ها ذخیره می شود.

جهت شارژ صحیح لپ تاپ بهتر است بدانید که هیچ قسمتی به اندازه صفحه نمایش، باتری را تخلیه نمی کند. به همین جهت اگر هنگام شارژ شدن باتری لپ تاپ مجبور به استفاده از آن بودید و نمی توانستید لپ تاپ را خاموش نمایید، بهتر است نور صفحه نمایش خود را از منوی تنظیمات به پایین ترین میزان ممکن برسانید.

پس از کم کردن میزان نور صفحه نمایش لپ تاپ باتری انرژی را مصرف می کند. اما برخی کاربران به دلایلی از جمله تاریکی فضای اطراف و یا ضعف در بینایی نمی توانند نسبت به پایین آوردن میزان نور اقدام کنند. به همین جهت انجام روش صحیح شارژ لپ تاپ خود بهتر است ابتدا صدای موزیک را قطع کرده و سپس ارتباطات وای فای و بلوتوث را از مدار خارج نمایید تا باتری تحت فشار قرار نگیرد.

4.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =