اشتراک گذاری

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ دل

اگر لپ تاپ شما شارژ نشود، مسلما سیستم روشن نشده و نمی توان از قابلیت های نرم افزاری و دیجیتال آن استفاده کرد. کاربران عادی با پیدایش این مشکل تقصیر را به گردن باتری می اندازند و ممکن است به دنبال خروج باتری و استفاده از لپ تاپ با اتصالات مستقیم به برق شهری باشند. اما گاهی هیچ نقصی در باتری وجود نداشته و پس از خروج باتری هم لپ تاپ واکنشی نسبت به نیروی برق نشان نمی دهد. در این صورت به احتمال قوی مدار شارژ لپ تاپ کارایی خود را از دست داده است. در ادامه قصد داریم کلیه ی جوانب تعمیراتی مدار شارژ لپ تاپ دل را شرح دهیم.

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ دل

چرا مدار شارژ لپ تاپ دل از کار می افتد؟

اصلی ترین عامل خرابی مدار شارژ لپ تاپ دل، استهلاک است. اگر روزانه از لپ تاپ خود استفاده می کنید، خطر استهلاک برای قطعات و اجزای مختلف لپ تاپ از جمله مدار شارژ طبیعی است. مدار شارژ لپ تاپ دارای آی سی ها و ترانزیستورهایی می باشد که وظیفه ی انتقال جریان برق و تجزیه ی انرژی آن به بخش های مختلف سیستم را برعهده دارد. یک ولتاژ غیر استاندارد با از کار افتادگی آی سی های مدار شارژ لپ تاپ dell برابر خواهد بود. گاهی اصابت ضربه نیز می تواند باعث و بانی اتصالی های خاصی در ساختار مدار شارژ گردد.

از کجا بفهمیم اختلالی در مدار شارژ لپ تاپ dell وجود دارد؟

همان طور که گفته شد، عدم واکنش لپ تاپ به اتصالات الکترونیکی زمانی که کابل و آداپتور در صحت کامل قرار دارند؛ نمایانگر خرابی مدار شارژ لپ تاپ دل و یا سایر برندهای موجود در بازار است. فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید برای تست کابل لپ تاپ و اطمینان از خرابی مدار شارژ لپ تاپ dell از شارژر لپ تاپ های دیگر استفاده کرد. هر لپ تاپ متناسب با ساختار فنی و قابلیت های سیستماتیک درونی نیازمند ولتاژهای منحصر به فردی است و شارژر خاص خود را دارد. با استفاده از شارژر سیستم های دیگر خرابی های موجود در مدار شارژ را افزایش خواهید داد.

اگر با مشکل داغ شدن لپ تاپ دل رو به رو هستید این مقاله را حتما بخوانید.

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ dell را جدی بگیرید.

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ دل موضوع با اهمیتی است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب صورت پذیرد. ریسک مراجعه به مراکز ناشناس را فراموش کنید. یک دستکاری ناشیانه در مدار شارژ لپ تاپ dell ممکن است به سوختن قطعات مهمی چون CPU ختم شود. علاوه بر این تعمیر نادرست می تواند با شکل گیری اتصالی هایی در لپ تاپ همراه شود که با روشن کردن سیستم و استفاده از آن، کارایی صحیح صفحه نمایش دستگاه، باتری و دیگر قطعات الکترونیکی لپ تاپ از بین برود.

نحوه ی تعمیر مدار شارژ لپ تاپ dell

تعمیر صحیح مدار شارژ لپ تاپ دل باید با اعمال مراحل ریزبینانه ی عیب یابی آغاز شود. برای این منظور پروسه ی تست مدار شارژ لپ تاپ dell ضرورت می یابد. تست مدار شارژ می تواند برای تعمیرکاران مبتدی کمی پیچیده به نظر برسد. نقشه هایی در بازار وجود دارد که اختلالات اجزای مدار شارژ را مشخص می کند. 

مسلما بهتر است تعمیرکار آن قدری مهارت داشته باشد که بدون نیاز به این نقشه ها ساختار سازنده ی مدار شارژ را تعمیر کند. نمایندگی رسمی دل با استفاده از دانش به روز کارشناسان با تجربه ی خود در عرض مدت زمان کوتاهی فرآیند تعمیر مدار شارژ را طی خواهد کرد. کافی است به یکی از شعب نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل مراجعه کنید تا بالاترین سطح از خدمات تخصصی را به همراه گارانتی دریافت نمایید.

3.7/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =