اشتراک گذاری

مشکل تصویر نداشتن آل این وان و رفع آن

اگر پس از روشن کردن آل این وان خود متوجه این مسئله شدید که آل این وان شما تصویر ندارد چه کاری انجام می دهید؟ به نظر شما علت مشکل تصویر نداشتن آل این وان چیست و چگونه می توان آن را رفع کرد. پیش از هر چیز باید بگوییم که این مشکل می تواند به دلایل ساده و پیش پاافتاده و یا دلایل جدی اتفاق بیفتد.

بنابراین قبل از هر گونه اقدامی نیاز به عیب یابی آل این وان و تشخیص علت اصلی به وجود آمدن این اشکال است. تجربه نشان داده که وجود ایراد در مانیتور، در هارد دیسک، در بخش تغذیه و … مواردی هستند که سبب به وجود آمدن این مشکل، یعنی تصویر نداشتن آل این وان می شوند. ذکر این نکته ضروری است که رفع این مشکل بهتر است توسط کارشناس تعمیر آل این وان یا توسط شخصی انجام شود که تسلط کافی به بخش سخت افزاری یا نرم افزاری این دستگاه دارد. 

چند روش ساده برای رفع مشکل تصویر نداشتن آل این وان و رفع آن

اقدامات ساده ای وجود دارد که ممکن است با انجام آنها مشکل تصویر نداشتن آل این وان رفع شود. این اقدامات گاهی به دلیل ساده بودن، از سوی کاربر نادیده گرفته می شوند از همین رو لازم دیدیم که پیش از هر چیز اشاره ای به این موارد داشته باشیم. نخست آنکه بهتر است مانیتور خود را تست کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

دیگر اینکه مطمئن شوید که آل این وان شما به طور کامل راه اندازی مجدد شده است. همچنین بررسی کنید که سوئیچ ولتاژ منبع تغذیه به درستی تنظیم شده باشد. شما می توانید هارد ریست را هم امتحان کنید. پس از مشورت با یک کارشناس تعمیر آل این وان، در صورت نیاز حافظه BIOS را پاک کنید و یا ماژول های حافظه را مجدداً جایگذاری کنید.

چراغ های LED آل این وان و سخت افزار این دستگاه را بررسی کنید. توجه به این موارد و رفع اشکالات احتمالی موجود در هر بخش در نهایت منجر به رفع مشکل تصویر نداشتن آل این وان خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات آل این وان Dell تماس بگیرید.

علت مشکل تصویر نداشتن آل این وان و رفع آن

بررسی علل مشکل تصویر نداشتن آل این وان و رفع آن

مانیتور خود را تست کنید

اگر آل این وان شما روشن می شود اما صفحه نمایش سیاه است، قبل از شروع عیب یابی پیچیده تر و وقت گیر، ابتدا باید مطمئن شوید که مانیتور به درستی کار می کند. این امکان وجود دارد که آل این وان شما به خوبی کار کند و مانیتور شما تنها مشکل شما باشد. اگر نه، به خواندن ادامه دهید تا راه حل های دیگری برای رفع مشکل تصویر نداشتن آل این وان بیابید.

مطمئن شوید که کامپیوتر شما به طور کامل راه اندازی مجدد شده است

مطمئن شوید که آل این وان شما از حالت کاملاً خاموش خارج شده است. گاهی اوقات، آل این وان شما در وضعیتی به نظر می رسد که روشن نیست در حالی که مشکل پیش آمده برای آن این است که نمی تواند کامل روشن شود و از حالت «استندبای/خواب» یا «هیبرنیت» در ویندوز خارج شود.

در این شرایط آل این وان‌تان روشن می‌شود اما نمایشگری روی مانیتور یا صفحه‌کلید ندارد. (نکته: در حالت صرفه جویی در انرژی، می توانید دکمه پاور را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا آل این وان کاملاً خاموش شود. پس از آن، آل این وان را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا می تواند به طور عادی بوت شود یا خیر).

بررسی کنید که سوئیچ ولتاژ منبع تغذیه به درستی تنظیم شده باشد

یکی دیگر از کارهایی که برای رفع مشکل تصویر نداشتن آل این وان می توانید انجام دهید بررسی سوئیچ ولتاژ تغذیه این دستگاهاست. اگر ولتاژ ورودی منبع تغذیه (بر اساس کشور شما) صحیح نباشد، آل این وان شما روشن می شود اما روی مانیتور یا صفحه کلید نمایش داده نمی شود. اگر این سوئیچ اشتباه باشد، ممکن است کامپیوتر شما اصلا روشن نشود. بنابراین، ولتاژ نادرست منبع تغذیه ممکن است از راه اندازی صحیح کامپیوتر شما جلوگیری کند.

یک هارد ریست انجام دهید

اگر آل این وان شما حتی پس از بررسی مانیتور و تأیید اینکه آل این وان شما به طور کامل برق دارد، تصویر ندارد، می توانید سعی کنید به حالت ایمن راه اندازی شده و سپس ویندوز را با استفاده از System Restore /Automatic Repair یا ریست آل این وان روشن کنید. ریست اغلب یک راه حلی جادویی برای مشکلاتی مانند مشکل تصویر نداشتن آل این وان است. اگر هارد ریست مشکل را حل نکرد، راه حل های عیب یابی زیر را دنبال کنید.

حافظه بایوس را پاک کنید

گاهی اوقات ممکن است مشکلات آل این وان شما به دلیل برخی از  تنظیمات نادرست بایوس  (مخفف Basic Input/Output System) باشد. در این صورت، سعی کنید حافظه بایوس مادربرد خود را پاک کنید، که تنظیمات بایوس را به سطح پیش فرض کارخانه باز می گرداند.

(نکته: اگر این روش مشکل شما را حل کرد – آل این وان شروع به کار کرد اما صفحه خالی باقی ماند، مطمئن شوید که تغییرات بعدی که در بایوس ایجاد می‌کنید یک به یک تکمیل می‌شوند تا وقتی مشکل برگشت، متوجه شوید که کدام تغییر باعث ایجاد تصویر نداشتن آل این وان شده است.

ماژول های حافظه را مجدداً قرار دهید

اگر یک ماژول حافظه شل باشد، ممکن است آل این وان تصویری را نمایش ندهد. به عبارت دیگر، آل این وان شما روشن می شود اما صفحه سیاه است. پس از جایگذاری مجدد، می‌توانید ماژول‌های حافظه را بازنشانی کنید تا مشکل تصویر نداشتن آل این وان را برطرف کنید. ماژول حافظه را از اسلات حافظه خارج کنید و سپس آن را دوباره در اسلات قرار دهید تا اتصال بهتری برقرار شود و آل این وان بتواند حافظه را تشخیص دهد.

به چراغ های LED توجه کنید

اگر کامپیوتر شما قبل از شروع به کار یک یا دو بوق کوتاه می دهد، به شما می گوید که راه اندازی بایوس موفقیت آمیز بوده است. اگر آل این وان شما بوق می زند و روشن نمی شود، ممکن است مشکل سخت افزاری جدی تری وجود داشته باشد. اکنون، احتمالاً باید از خدمات تعمیر آل این وان یا پشتیبانی فنی سازنده آل این وان خود کمک حرفه ای بگیرید.

سخت افزار آل این وان را بررسی کنید

سعی کنید همه دستگاه ها و لوازم جانبی مانند ماوس، هارد اکسترنال، بلندگوها، چاپگرها، اسکنرها و غیره را از آل این وان جدا کنید. سپس، دوباره کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مشکل تصویر نداشتن آل این وان برطرف نشد، ممکن است لازم باشد کانکتورهای پورت واقعی آل این وان و مانیتور را از نظر آسیب بررسی کنید.

گاهی اوقات، اگر کابل متصل به آن به درستی خارج نشده باشد، ممکن است پورت ویدیوی آل این وان آسیب ببیند یا خم شود. علاوه بر این، برخی از افراد ممکن است سعی کنند کابلی را به اتصالی که مطابقت ندارد وصل کنند، که می‌تواند به کانکتورهای طلایی یا نقره‌ای که در داخل پورت می‌بینید نیز آسیب برساند. در این صورت باید کامپیوتر خود را به تعمیرگاه ببرید تا پورت های خمیده یا آسیب دیده را تعمیر کنید.

تعمیر آل این وان در محل

به طور کلی مشکل نبود تصویر در آل این وان می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که رفع آنها صرفا با بررسی سخت افزاری و نرم افزاری آل این وان امکان پذیر است. در صورتی که با طی این مراحل موفق به رفع مشکل تصویر نداشتن آل این وان نشدید، پیشنهاد ما این است که دستگاه را به یک کارشناس تعمیر آل این وان نشان دهید تا احتمالات دیگری را بررسی و دستگاه را عیب یابی کند.

شما می توانید در صورت ادامه داشتن این مشکل، از طریق راه های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات آل این وان تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور تکنسین تعمیر را ثبت نمایید. شایان ذکر است خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی دل مشمول گارانتی و ضمانت است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =