اشتراک گذاری

دلیل کند شدن لپ تاپ دل چیست؟

لپ تاپ های دل از جمله لپ تاپ های با کیفیت و پر طرفداری هستند که در سراسر جهان مورد استفاده کاربران زیادی قرار می گیرد. این لپ تاپ ها کارایی خوبی دارند و مشخصات و ویژگی های قابل قبولی دارند، اما با این حال گاهی اوقات برخی از مشکلات متعددی که در سایر لپ تاپ ها دیده می شود، در لپ تاپ های دل نیز ایجاد شده و کار با آن را مختل می کند.

مشکلات متفاوتی در این لپ تاپ ها ممکن است ایجاد شود. برای نمونه ممکن است مشکلاتی در تصاویر لپ تاپ ایجاد شود. در این میان مشکل کند شدن لپ تاپ دل یکی از رایج ترین مواردی است که کاربران این لپ تاپ ها با آن مواجه شده و از آن شکایت می کنند. معمولا بعد از گذشت مدت زمانی که از خرید لپ تاپ دل می گذرد، بسیاری از کاربران متوجه کندی لپ تاپ دل شده و با این موضوع درگیر هستند. در این جا می خواهیم به بررسی دلیل بروز این مشکل بپردازیم و راهکار هایی را جهت رفع کندی دستگاه به شما ارائه دهیم.

کند شدن لپ تاپ دل

دلایل کند شدن لپ تاپ دل چیست؟

کند شدن لپ تاپ دل به دلایل بسیار متفاوتی ممکن است ایجاد شود. مانند طیف گسترده ای از مشکلات دیگری که ممکن است در لپ تاپ های دل ایجاد شود، منشا بروز این مشکل را نیز می توان در اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری جست و جو کرد. برخی از این مشکلات به راحتی قابل حل شدن هستند، در حالی که در مواردی برای رفع مشکل کندی لپ تاپ دل نیاز به تعویض یا تعمیر تخصصی برخی از قطعه ها وجود دارد.

دلایل عمده کند شدن لپ تاپ شامل موارد زیر است:

 • کندی دستگاه به دلیل مشکلات مربوط به هارد لپ تاپ دل
 • کندی سیستم به دلیل کند شدن ویندوز لپ تاپ
 • قدیمی بودن برخی از قطعات دستگاه
 • پر بودن بیش از حد سیستم و کمبود فضا در لپ تاپ
 • محدودیت فضای رم لپ تاپ
 • ویروسی شدن لپ تاپ
 • نصب یک سری بد افزار ها و برنامه های
 • قدیمی بودن برنامه ها و سیستم عامل نصب شده روی لپ تاپ
 • باز بودن تعداد بالایی از نرم افزار ها و برنامه های سنگین به صورت همزمان در لپ تاپ
 • نصب برنامه های نامعتبر و غیر اورجینال روی لپ تاپ
 • اجرای برنامه های پس زمینه ای روی ویندوز

این موارد را می توان از دلایل عمده کند شدن لپ تاپ دل در نظر گرفت که کار با آن را دشوار می کند. برخی از این موارد را می توان به راحتی برطرف کرد، در حالی که دیگر دلایل نیاز به تعمیرات تخصصی دارد. در ادامه به بررسی تکمیلی تر برخی از این دلایل و راهکار رفع آن خواهیم پرداخت.

کند شدن لپ تاپ به دلیل کندی ویندوز دستگاه

ویندوز را می توان به عنوان یکی از موارد مهمی در نظر گرفت که وجود اختلال در آن می تواند باعث کندی لپ تاپ دل شود. ویندوز های نصب شده روی لپ تاپ ممکن است دچار مشکلات متعددی شود. برای نمونه ممکن است نسخه نصب شده روی لپ تاپ اورجینال نباشد یا این که نیاز به به روز رسانی داشته باشد. قدیمی بودن ویندوز و به روز نبودن آن می تواند موجب کند شدن لپ تاپ دل شده و به دنبال آن کار با دستگاه مشکل شود. در این صورت می توان با آپدیت کردن ویندوز و درایور های ویندوز کندی لپ تاپ دل را برطرف کرد.

با این حال شاید در مواقعی تنها به روز رسانی ویندوز جوابگو نباشد و باز هم دستگاه کند کار کند. در این موارد ممکن است نیاز به تعویض ویندوز و حتی ارتقای آن به ویندوز های بالا تر وجود داشته باشد.

مشکلات مربوط به هارد می تواند عامل کندی لپ تاپ دل باشد

یکی از دلایل عمده کند شدن لپ تاپ دل بروز مشکل در هارد لپ تاپ است. کند شدن هارد یک عامل تاثیر گذار در کند شدن لپ تاپ محسوب می شود. گاهی اوقات به دلیل محدود بودن ظرفیت هارد لپ تاپ و پر شدن ظرفیت آن، هارد کند می شود. به مراتب که ظرفیت هارد شما بیش تر پر شود، میزان سرعت آن نیز کم تر خواهد شد. به دنبال کند شدن هارد و کاهش سرعت آن، لپ تاپ شما نیز کند می شود. در مواردی که مشکل هارد تنها مربوط به تکمیل شدن حافظه آن باشد، می توان با پاک کردن برخی آیتم های اضافی روی آن و خالی کردن هارد، مشکل کند شدن لپ تاپ دل را برطرف کرد.

دلیل کندی لپ تاپ دل

کند شدن لپ تاپ دل به دلیل ویروسی شدن سیستم و نصب بد افزار ها

برخی مواقع با وارد شدن به برخی از سایت های نامعتبر و دانلود برنامه های غیر اورجینال، سیستم ویروسی می شود. همچنین اتصال برخی از فلش های ویروسی به دستگاه می تواند باعث ویروسی شدن لپ تاپ شما شود. به دنبال ویروسی شدن لپ تاپ دل ، شاهد کند شدن عملکرد سیستم خود می شوید. علاوه بر این با نصب یک سری بد افزار ها و برنامه هایی که برای سیستم مخرب محسوب می شوند، عملکرد لپ تاپ خود را کند می کنید.

به منظور جلوگیری از کند شدن لپ تاپ دل خود به این دلایل، بهتر است حتما از آنتی ویروس های قوی و اورجینال روی لپ تاپ خود استفاده کرده و همچنین از نصب هر برنامه ناشناخته ای روی دستگاه خود خودداری کنید.

کندی دستگاه به دلیل کمبود حافظه سیستم

گاهی اوقات آنقدر برنامه های متعدد روی لپ تاپ نصب می شود که به دنبال آن تقریبا تمام حافظه سیستم پر شده و لپ تاپ کند می شود. رم دستگاه در بردارنده اطلاعات مورد نیاز پردازش گر سیستم است و از این جهت رابطه مستقیمی با سرعت لپ تاپ دارد. اگر حافظه رم کم باشد، قطعا سرعت دستگاه نیز کم می شود. برای رفع کندی لپ تاپ دل می توان رم لپ تاپ را به نمونه های بالاتر ارتقا داد.

کند شدن لپ تاپ دل به دلیل باز بودن همزمان چند برنامه و نرم افزار سنگین

برنامه ها و نرم افزار هایی که شما روی لپ تاپ خود اجرا می کنید هر کدام بخشی از توان رم، پردازنده و هارد دستگاه را اشغال می کنند. گاهی اوقات اجرای همزمان چندین برنامه خارج از توان دستگاه بوده و به همین دلیل سرعت آن کم می شود. در لپ تاپ دل که از ویندوز بهره مند است می توانید از طریق ابزار Task manager تمامی برنامه های در حال اجرای سیستم خود را بررسی کنید و ببینید که این برنامه ها هر کدام چه درصدی از توان سیستم را اشغال کرده اند. اگر کند شدن لپ تاپ دل شما به این دلیل باشد، می توانید با بستن برخی از برنامه ها این مشکل را تا حدودی برطرف کنید.

علت کند بودن لپ تاپ دل

کندی لپ تاپ دل به دلیل داغ شدن بیش از حد سیستم

لپ تاپ ها برای عملکرد بهینه خود نیاز به تهویه هوای مناسب دارند. به همین دلیل در تمامی مدل های لپ تاپ یک فن به منظور تهویه هوا قرار داده شده است. این فن باید با کارکرد خود موجب خنک شدن لپ تاپ در حین استفاده مداوم و طولانی آن شود. حال اگر فن به هر دلیلی خوب کار نکند و سیستم خنک نشود، لپ تاپ داغ می کند. داغی لپ تاپ روی پردازش گر سیستم و دیگر قسمت های آن تاثیر نامطلوب گذاشته و منجر به کند شدن لپ تاپ دل خواهد شد.

کندی دستگاه به دلیل باز بودن تعداد زیادی از صفحات وب

بسیاری از افراد در زمان استفاده کردن از مرورگر وب خود، همزمان چندین تب را باز می کنند. این در حالی است که به بسیاری از این تب هایی که باز کرده اند نیازی ندارند. این تعداد زبانه هایی که باز نگه می دارید هر کدام می تواند معادل باز بودن یک برنامه در نظر گرفته شده و باعث کند شدن لپ تاپ دل شما شود. به همین دلیل نیز سعی کنید هر صفحه اضافه ای که به آن احتیاج ندارید را ببندید.

کندی لپ تاپ دل به چه علت است؟

نیاز به تعمیرات تخصصی یا تعویض قطعات لپ تاپ دل

همه مواردی که در بالا به آن اشاره شد، مجموعه ای از اختلالاتی است که ممکن است به دنبال آن سرعت لپ تاپ دل شما کم شده و عملکرد آن آزار دهنده شود. با این حال اگر با راهکار های ارائه شده در این این جا مشکل کند شدن لپ تاپ دل شما برطرف نشد، شاید نیاز باشد تا برخی قطعات تعویض شده و ارتقا پیدا کنند. همچنین برخی مواقع به تعمیرات تخصصی نیاز است. برای این منظور مراجعه به مراکز حرفه ای و تخصصی تعمیرات لپ تاپ دل ضرورت زیادی دارد. کارشناسان ما در واحد تعمیرات لپ تاپ نمایندگی دل  با تعمیرات تخصصی لپ تاپ، دلیل کند شدن لپ تاپ را شناسایی کرده و مشکل را به سرعت برطرف می کنند.

4/5 (6 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =