اشتراک گذاری

انواع مشکلات تصویر لپ تاپ دل و راه کار رفع آن ها

بخش مهمی از خرابی و مشکلاتی که در لپ تاپ های دل ایجاد می شود، مشکلات تصویر لپ تاپ دل است. مشکلاتی که در تصویر و نمایشگر این لپ تاپ ها دیده می شود، حالت های متعددی دارد که هر کدام می توانند کیفیت و کارایی نمایشگر را تحت تاثیر گذاشته و دردسرساز شوند. این مشکلات را می توان شامل به هم ریختگی تصویر لپ تاپ دل، آبی شدن تصویر در لپ تاپ، صورتی شدن خط خطی شدن تصویر در نمایشگر لپ تاپ دل، قاطی شدن رنگ ها در تصویر لپ تاپ دل، شطرنجی شدن تصویر و تار شدن آن از جمله عمده مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ دل است. هر یک از این موارد ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و در نتیجه هم برای رفع آن ها به روش های تخصصی مختلفی نیاز است. گاهی اوقات مشکل به راحتی رفع می شود و گاهی نیز به تعمیرات تخصصی نیاز است. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی تصویر لپ تاپ دل بهتر است از مراکز تخصصی معتبر نظیر مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

مشکلات تصویر لپ تاپ دل

دلایل مختلف بروز مشکلات تصویر لپ تاپ دل چیست؟

به صورت کلی مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ دل می تواند هم مربوط به یک سری ایرادات نرم افزاری در سیستم باشد و هم به دلیل بروز نقص ها و خرابی های سخت افزاری در لپ تاپ ایجاد شود. به هم خوردن تنظیمات نور و تصویر در لپ تاپ، ویروسی شدن سیستم و مواردی از این دست می تواند از جمله ایراد های نرم افزاری باشد. از طرفی نیز خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ، آب خوردگی صفحه نمایش، ضربه های فیزیکی وارد شده به نمایشگر، نوسانات برقی و مواردی از این دست می تواند دلیل بروز مشکلات تصویر لپ تاپ دل باشد. در ادامه با بررسی رایج ترین مشکلاتی که در تصویر این لپ تاپ ها وجود دارد، دلیل و روش رفع آن ها را هم بررسی می کنیم.

دلیل به هم ریختگی تصویر لپ تاپ دل و روش رفع آن

یکی از رایج ترین موارد در مشکلات تصویر لپ تاپ دل، به ریختگی تصویر است. در این حالت تصویر به هم می ریزد، سیستم مدام با بوق های هشدار دهنده از بروز یک مشکل می گوید، رنگ های تصویر خراب شده و صفحه آبی می شود و در نهایت نمایش تصویر با اختلال مواجه می شود. معمولا دلیل بروز این مشکل بروز یک سری ایراد های گرافیکی در لپ تاپ است. بالا رفتن حرارت سیستم و استفاده طولانی مدت دستگاه بدون خنک کردن ان می تواند منجر به بروز این مشکل شود. در مواردی بعد از تکرار بوق های هشدار و خاموش شدن سیستم، دیگر تصویری نمایش داده نمی شود. اگر بعد از بررسی و عیب یابی مشخص شود که خرابی کارت گرافیک دلیل بروز این مشکل صفحه نمایش لپ تاپ است، باید با تعمیر یا تعویض کارت گرافیک معیوب به صورت تخصصی و دقیق مشکل تصویر را در لپ تاپ دل برطرف کرد.

نمایش خطوط رنگی در تصویر لپ تاپ دل

گاهی اوقات مشکلات تصویر لپ تاپ دل به صورتی است که بعد از روشن شدن سیستم و بالا آمدن نمایشگر، یک سری خطوط رنگی به صورت افقی و عمودی در نمایشگر مشاهده می شود. معمولا هم همراه این خطوط رنگی یک سری بوق های ممتد شنیده از دستگاه شنیده می شود. باز هم ممکن است ایراد هایی که در دیوایس گرافیک ایجاد شده است دلیل بروز این خطوط باشد. برای رفع مشکل در این حالت توصیه می شود چند بار سیستم را خاموش و روشن کرده و مجدد مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را بررسی کنید. اگر ایراد برطرف نشود می توان با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی ایراد های احتمالی دستگاه خصوصا کارت گرافیک آن را بررسی و برطرف کرد. البته خرابی و مشکلات سی پی یو لپ تاپ یا چیپست آن هم می تواند موجب بروز چنین مشکلی در تصویر دستگاه شود که این موارد باید به صورت تخصصی توسط تکنسین مربوطه آنالیز و بررسی گردد.

نمایش خطوط رنگی در تصویر لپ تاپ دل-min

سیاه شدن تصویر در نمایشگر لپ تاپ های دل

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات تصویر لپ تاپ دل، سیاه شدن تصویر آن است. این مشکل هم می تواند به نصب سیستم عامل و مشکلات نرم افزاری ایجاد شود و هم مربوط به برخی نقص های سخت افزاری در سیستم باشد. گاهی اوقات سوختگی پیکسل ها موجب بروز این مشکل در تصویر لپ تاپ دل می شوند. در این حالت سیاهی نمایشگر ممکن است به صورت نقطه ای و در بخشی از صفحه نمایش باشد و می تواند به صورت کامل موجب سیاه شدن تصویر شود. در صورت بروز این مشکل در صفحه نمایش لپ تاپ دل باید سیستم توسط کارشناسان مجرب بررسی و عیب یابی شود تا بنا به دلیل سیاه شدن تصویر لپ تاپ دل، راه کار مناسب برای رفع آن ارائه شود.

دو قسمت شدن تصویر در لپ تاپ دل

در برخی مواقع نیز مشکلات تصویر لپ تاپ دل به این صورت است که نمایش تصویر به صورت دو بخشی است و تصویر در صفحه به دو تکه تقسیم می شود. این دو قسمت شدن به این صورت است که در بالا و پایین صفحه نمایش، دو تصویر یکسان همزمان نمایش داده می شود. به نوعی تصویر در نمایشگر نصف می شود. حتی دو قسمتی شدن تصویر گاهی به این صورت است که نور و رنگ دو طرف تصویر متفاوت است. در هر حالت احتمال زیاد مشکل سیستم به کارت گرافیک آن مربوط می شود و باید این قطعه مورد بررسی های تخصصی قرار بگیرد. البته مشکلات نرم افزاری هم می تواند دلیل بروز این مشکل باشد و با نصب مجدد درایور ها یا سیستم عامل شاید مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ برطرف شود. خصوصا اگر بعد از نمایش لوگوی لپ تاپ این مشکل به وجود بیاید، احتمال نقص در ویندوز زیاد است. البته مشکلات ال سی دی و برد نمایشگر هم می تواند عامل بروز مشکل باشد که به بررسی های تخصصی تری برای تعمیر و تعویض نیاز دارد.

شطرنجی شدن تصویر در لپ تاپ دل

یکی دیگر از مشکلات تصویر لپ تاپ دل، شطرنجی شدن تصویر در این دستگاه ها است. دلایل مختلفی برای شطرنجی شدن تصویر در لپ تاپ دل وجود دارد که مهم ترین آن هم مشکلاتی است که در کارت گرافیک لپ تاپ دل ایجاد می شود. معمولا استفاده طولانی مدت از دستگاه و انجام بازی های بسیار سنگین با سیستم موجب داغ شدن بیش از حد لپ تاپ شده و به دنبال آن چیپ کارت گرافیک آسیب می بیند. جلوگیری از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می تواند مانع بروز این مشکل در سیستم شود. البته به روز نبودن درایور کارت گرافیک هم می تواند عامل بروز این مشکل شود. به هر حال برای رفع مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ در این حالت باز هم باید سیستم توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شده تا تعمیرات تخصصی برای آن انجام شود.

برفکی شدن تصویر در لپ تاپ دل

برفکی شدن تصویر در لپ تاپ یکی دیگر از مشکلات تصویر لپ تاپ دل است که باز هم در بیشتر مواقع دلیل آن نقص سخت افزاری در کارت گرافیک دستگاه است. البته مشکلات نرم افزاری مانند به روز نبودن درایور ها هم می تواند دلیل برفکی شدن تصویر در لپ تاپ دل باشد. داغ شدن هد سینک و چیپ کارت گرافیک اصلی ترین دلیل برفکی شدن تصویر لپ تاپ دل است. برای رفع این مشکل می توان راه کار هایی نظیر به روز کردن درایور ها، خنک کردن هد سینک، تمیز کردن چیپ کارت گرافیک و مواردی از این دست را پیشنهاد داد. اما تمام این کار ها کاملا تخصصی هستند و برای انجام شان حتما باید از کارشناسان مجرب و دارای صلاحیت کمک بگیرید

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =