اشتراک گذاری

خط افتادن روی صفحه تبلت؛ دلایل و راهکارها

خط افتادن روی صفحه تبلت؛ دلایل و راهکارها

ال سی دی تبلت ها و گوشی های هوشمند یکی از بخش های اصلی هستند که بروز ایراد در آن ها به معنی مختل شدن کارکرد کلی دستگاه است. این اختلال می تواند هزینه های زمانی و حتی مادی بسیار زیادی برای کاربر ایجاد کند و در نتیجه روش های تعمیر آن یکی از مباحث مهم در بخش تعمیرات بوده است. مشکلات زیادی می تواند برای صفحه نمایش تبلت های دل یا هر برند دیگری به وجود بیاید که یکی از آن ها خط افتادن روی صفحه تبلت است. راه راه شدن صفحه تبلت یا به عبارتی همان خط دار شدن LCD تبلت دل می تواند دلایل متعددی داشته باشد و به همین علت به انواع مختلفی نیز تقسیم می شود. در این مقاله انواع خط افتادن روی ال سی دی تبلت را بررسی و راهکارهای تعمیر آن را برای افزایش اطلاعات شما جمع آوری کرده ایم.

خط افتادن روی صفحه تبلت

علل خط افتادن روی صفحه تبلت

یکی از رایج ترین دلایل خط دار شدن LCD تبلت، آسیب به سخت افزار آن است. عواملی مانند فشار، ضربه، زمین خوردن،  نفوذ آب و دیگر موارد می توانند به ال سی دی تبلت آسیب رسانده و موجب بروز اشکالات متفاوتی در آن شوند. بسته به میزان ضربه و ناحیه آسیب دیده، این آسیب می تواند به صورت از کار افتادن کامل ال سی دی تبلت یا خط افتادن روی صفحه تبلت نمایان شود.

در برخی مواقع حتی تاچ تبلت هم دچار ایراد می شود و باید نسبت به تعمیر تاچ نیز اقدام کرد. اما علت دیگری که می تواند موجب بروز خطوط عمودی روی صفحه نمایش تبلت شود نقص در سیستم الکترونیکی تبلت ها است. گاهی این ایراد به صورت یک خط از بالا تا پایین در یک سمت صفحه نمایش خود را نشان می دهد.

انواع خط دار شدن LCD تبلت دل

صفحه نمایش تبلت دل به دلایل مختلفی که در بالا توضیح داده شد می تواند خط دار شود. اما جالب است بدانید که خط افتادن روی ال سی دی تبلت می تواند تا حدودی اطلاعات مفیدی راجع به قطعه آسیب دیده به ما بدهد. انواع خطوطی که ممکن است روی صفحه نمایش تبلت Dell نمایان شوند به دو دسته خطوط سرتاسری و خطوط رنگی تقسیم می شوند که هر یک خبر از آسیب در قطعه مشخصی می دهد.

اما خطوط سرتاسری یا رنگی هر یک به چه معناست؟ خطوط سرتاسری یعنی خطوطی که عموما به صورت تک رنگ تیره در یک سمت صفحه نمایش یا از چپ به راست به صورت افقی، یا از بالا به پایین به صورت عمودی ظاهر می شوند. در مقابل اما در طرف دیگر خط افتادن روی صفحه تبلت دل با خطوط رنگی وجود دارد که برخلاف مورد قبلی در این مورد خطوط تک رنگ نبوده و می توانند رنگ های متفاوتی داشته باشند.

تعمیر خط افتادن روی ال سی دی تبلت

با توجه به موارد گفته شده در این مقاله مشخص شد که هر یک از انواع خطوط پدیدار شده روی صفحه نمایش تبلت دل خبر از وجود ایراد در بخش مشخصی از ال سی دی می دهد. افتادن خطوط تک رنگ عمودی یا افقی روی صفحه تبلت نشان از خرابی پنل دارد. متاسفانه ایرادات موجود در پنل قابل تعمیر نبوده و برای تعمیر خط افتادن روی صفحه تبلت در این مورد باید ال سی دی تبلت را تعویض کرد.

برای تعویض ال سی دی تبلت می توانید به نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران که یک از معتبرترین مراکز در زمینه ارائه انواع خدمات مرتبط با تبلت های Dell است مراجعه نمایید. در صورت راه راه شدن صفحه تبلت با خطوط رنگی نیز ایراد از ال سی دی بوده و باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. با این تفاوت که در شرایط خط دار شدن LCD تبلت دل با خطوط رنگی احتمال آسیب به تاچ نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله تعمیر تاچ تبلت دل مراجعه نمایید

راهکارهای ابتدایی برای تعمیر خط دار شدن صفحه نمایش تبلت DELL

اگر اولین مرتبه است که با مساله خط افتادن روی صفحه تبلت مواجه می شوید، در اینجا یک سری راهکارهای ساده و ابتدایی را برای شما جمع آوری کرده ایم که با انجام آنها باگها و ناهماهنگی های ساده موجود در سیستم حل شده و در نتیجه امکان برطرف شدن ایراد خط افتادن روی ال سی دی تبلت دل نیز وجود دارد. در صورتی که با استفاده از راهکارهای بالا اختلال موجود در تبلت برطرف نشد، برای حل آن به مراکز تعمیرات معتبر مراجعه نمایید

 

  1. یک مرتبه دستگاه را خاموش کرده و اگر باتری آن قابل جدا شدن بود باتری را بیرون بیاورید. چند دقیقه صبر کنید و مجددا باتری را در محل خود نصب کرده و گوشی را روشن کنید.
  2. صبر کنید تا شارژ دستگاه خود به تمام شده و تبلت خاموش شود. پس از آن گوشی را به صورت کامل شارژ کرده و آن را روشن نمایید.
  3. تبلت را ریست فکتوری کنید.
  4. دستگاه خود را فلش کنید.

توجه داشته باشید که در راهکار 3 و 4 تمامی اطلاعات موجود از روی سیستم تبلت شما حذف خواهند شد.

4.9/5 (25 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *