اشتراک گذاری

تعمیر تاچ تبلت دل

تبلت ها دستگاه هایی هستند که رفته رفته جای لپ تاپ ها را در استفاده روزمره گرفته اند و این روزها سهم بزرگی از بازار کالاهای دیجیتال را به خود اختصاص داده اند. یکی از بخش های مهم این دستگاه ها تاچ آن ها می باشد که در صورت بروز هرگونه اشکالی باید سریعا نسبت به تعمیر تاچ تبلت دل اقدام کرد. این قطعه بسیار حساس بوده و به مرور زمان و در اثر استفاده غیر اصولی ممکن است دچار مشکلاتی شود. حساسیت بالای این قطعه در هنگام تعمیر نیز وجود دارد و در نتیجه در صورت خرابی تاچ تبلت دل تعمیرات تبلت دل حتما باید توسط تکنسین های خبره و ماهر انجام شود. در این مقاله به ارائه نکاتی پیرامون تعمیر تاچ تبلت dell می پردازیم.

تعمیر تاچ تبلت دل

تعمیر تاچ تبلت دل یا تعویض آن؟

تاچ تبلت ممکن است در اثر عوامل مختلفی نظیر آب خوردگی و ضربه دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. ممکن است ضربه وارد شده به تاچ دستگاه منجر به بروز ترک خوردگی یا شکستگی در تاچ یا ال سی دی تبلت دل شده باشد و نیاز باشد که کاربر جهت تعمیر تاچ تبلت دل خود اقدام کند.

همانطور که در بالا عنوان شد در صورت خرابی تاچ تبلت تعمیر آن باید صرفا در مراکز معتبر انجام شود. نمایندگی تبلت دل در مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و پر قدرت در زمینه انواع تعمیرات تبلت دل بوده و تکنسین های این مرکز با استفاده از به روزترین دانش فنی دنیا و با کمک ابزارآلات قدرتمند به ارائه خدمات به مشتریان محترم می پردازند.

همانند دیگر موارد در این مورد نیز ابتدا باید دستگاه بررسی شده و مورد عیب یابی قرار گیرد. اگر خرابی تاچ تبلت دل جزئی و قابل تعمیر باشد تکنسین باید اقدام به تعمیر آن بکند. اما در مواردی آسیب وارد شده با تاچ یا LCD گسترده بوده و امکان تعمیر آن وجود نداشته یا تعمیر آن از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد. در چنین مواردی قطعا تعویض تاچ تبلت دل بهترین گزینه ممکن خواهد بود.

👈 حتما بخوانید: راهکار هایی برای برطرف کردن مشکلات صفحه نمایش تبلت دل

هزینه تعمیر خرابی تاچ تبلت دل

تاچ تبلت دل یکی از قطعات حساس تبلت بوده و از لحاظ قیمتی نیز در رده قسمت های گران دستگاه قرار دارد. هزینه تعمیر تاچ تبلت دل بسته به میزان و نوع آسیب دیدگی می تواند رنج قیمتی متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال اگر ال سی دی ترک برداشته باشد اما تاچ و ال سی دی همچنان بدون مشکل کار کنند مشکل وارد شده از قسمت گلس دستگاه بوده و این اختلال عملکرد با تعویض گلس تبلت دل برطرف می شود.

اما اگر شدت آسیب و ضربه به حدی باشد که تاچ و ال سی دی از کار افتاده باشد در آن صورت تنها راه حل برطرف کردن خرابی تاچ تبلت دل در تعویض آن است. طبیعتا هزینه تعویض گلس با هزینه تعمیر یا تعویض تاچ متفاوت است؛ به همین علت بدون بررسی دقیق دستگاه و مشخص شدن وسعت آسیب دیدگی و قطعات آسیب دیده نمی توان تخمین دقیقی از هزینه های تعمیر تاچ تبلت Dell ارائه کرد. برای تخمین هزینه بهتر باید ابتدا دستگاه توسط تکنسین مرکز خدمات بررسی و عیب یابی شده، راهکار تعمیراتی مناسب اتخاذ شود و تخمین قیمت نیز بر اساس تعمیرات مورد نیاز زده شده و به مشتری اعلام شود.

مشکلات تاچ تبلت دل

همان طور که در قسمت ابتدای این مقاله توضیح داده شد تاچ تبلت می تواند به دلایل مختلفی دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. اما چه نشانه هایی خبر از خرابی تاچ تبلت دل می دهند؟ تاچ تبلت باید بتواند همان با لمس نقاط مختلف روی صفحه واکنش صحیح و به موقعی داشته باشد و هر اختلالی که در این قضیه رخ دهد نشان از خرابی تاچ تبلت Dell است. به عنوان مثال یکی از نشانه های خرابی تاچ این است که صفحه با لمس انگشتان کاربر هیچ واکنشی نشان ندهد.

از جمله موارد بعدی مشکلات تاچ تبلت می توان به موردی اشاره کرد که کاربر قسمتی از صفحه را لمس می کند اما واکنش تبلت با قسمتی که لمس شده مغایرت داشته باشد. از جمله مشکلات دیگری که ممکن است در مورد تاچ تبلت دل رخ دهد این است که قسمتی از صفحه (نه تمام آن) کلا به لمس هیچ واکنشی نشان ندهد. و آخرین مورد از مشکلات تاچ تبلت نیز این است که عملکرد صفحه کند شده باشد و پس از لمس تاچ با اندکی تاخیر عملکرد مورد نظر اجرا شود. برای تعمیر تاچ تبلت دل در هریک از این موارد باید علت بروز مشکل را شناسایی کرده و سپس اقدامات لازم برای ترمیم دستگاه را انجام داد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =