اشتراک گذاری

راهکار هایی برای برطرف کردن مشکلات صفحه نمایش تبلت دل

در دستگاه های هوشمند، از جمله موبایل ها، لپ تاپ ها و تبلت های مختلف، صفحه نمایش یکی از اصلی ترین بخش های آن محسوب می شود. در صورت بروز هر گونه مشکلی در این بخش، عملکرد دستگاه مختل شده و به نوعی می توان گفت وسیله مورد نظر بلا استفاده خواهد شد. دلیل آن هم این است که نمایشگر این دستگاه ها از نوع صفحه نمایش های لمسی است و به همین دلیل هم بیش تر در معرض خراب شدن و از کار افتادن قرار می گیرند. در این مواقع تعمیر تبلت دل یکی از اساسی ترین اقداماتی است که باید به آن پرداخت.

صفحه نمایش در دستگاه های تبلت نیز به شدت در معرض آسیب و خرابی قرار دارد. این دستگاه های پر استفاده از هر برندی که باشند، نمایشگر های حساسی دارند که بروز برخی مشکلات در آن ها اجتناب ناپذیر است. در این میان، مشکلات صفحه نمایش تبلت دل از جمله دردسرساز ترین مواردی است که در تبلت های این برند دیده می شود.

 این مشکلات به دلایل متفاوتی ممکن است ایجاد شوند و با توجه به نوع ایراد ایجاد شده، راهکار متفاوتی نیز برای برطرف شدن مشکلات نمایشگر تبلت دل وجود دارد. در ادامه ابتدا به بررسی انواع مشکلات ایجاد شده در این دستگاه ها می پردازیم و سپس به راهکار هایی برای رفع مشکلات ال سی دی تبلت  اشاره خواهیم کرد.

تعمیر صفحه نمایش تبلت دل

مشکلات صفحه نمایش تبلت به چه دلایلی ممکن است ایجاد شود؟

مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، استفاده نادرست از تبلت دل و عدم مراقبت از آن می تواند باعث بروز آسیب هایی در آن شود. از جمله این آسیب ها مشکلاتی است که در نمایشگر این دستگاه ها دیده می شود. برای نمونه می توان افتادن، زمین خوردن، ورود آب به دستگاه و مواردی از این دست را دلیل بروز مشکلات صفحه نمایش تبلت دل در نظر گرفت.

در مواردی بروز برخی مشکلات سخت افزاری در دستگاه عامل بروز مشکلات نمایشگر تبلت دل است. با این حال برخی از مشکلات صفحه نمایش تبلت دل به دلیل به هم خوردن تنظیمات دستگاه یا بروز برخی از اختلالات نرم افزاری است. بسته به منشا بروز مشکل، ایراداتی که در این دستگاه ها مشاهده می شود بسیار متفاوت است. به همین ترتیب نیز راهکار های متفاوتی برای رفع آن وجود دارد.

مشکلات ال سی دی تبلت  شامل چه مواردی می شود؟

مشکلات مشاهده شده در نمایشگر تبلت های دل بسیار متفاوت است. در برخی موارد صفحه نمایش سیاه می شود یا این که نور آن به شدت کم می شود. مشکل دیگری که در نمایشگر این دستگاه ها دیده می شود، نمایش تصویر به صورت راه راه یا با خطوط سیاه و تارعنکبوتی است. برخی اوقات، بخشی از صفحه نمایش به یک رنگ دیگر در می آید، گاهی نیز کلا صفحه نمایش دستگاه بالا نمی آید. دیگر مشکلات ایجاد شده در صفحه نمایش تبلت دل که به صورت کلی موجب عدم کارکرد نرمال آن می شود، شامل موارد زیر است:

 • اختلالات ایجاد شده در تاچ دستگاه هنگام پاسخ دهی به تماس ها
 • پریدن مدام تصویر
 • قطع و وصل شدن تصویر در حین تماشای محتوا های تصویری و ویدئویی
 • چشمک زدن صفحه نمایش تبلت دل
 • لرزش تصویر ارائه شده در دستگاه
 • نمایش تصویر به صورت ناقص و بی کیفیت در صفحه نمایش تبلت دل

 اما شاید بتوان بیش ترین مشکل ایجاد شده در این دستگاه ها را از کار افتادن تاچ آن در نظر گرفت. خاصیت لمسی در تبلت ها یک ویژگی مهم است و از کار افتادن آن از جمله جدی ترین مشکلات صفحه نمایش تبلت دل محسوب می شود.

از کار افتادن ویژگی لمسی در تبلت

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در تبلت های دل دیده می شود، از کار افتادن ویژگی لمسی در این دستگاه ها است. از کار افتادن ویژگی لمسی در تبلت ها در حالت های مختلفی دیده می شود. از همه مهم تر این که دلایل مختلفی می تواند باعث از کار افتادن ویژگی لمسی در این دستگاه ها شود. در ادامه برای بررسی مشکلات صفحه نمایش تبلت دل، بهتر است ببینیم اختلالات ایجاد شده در لمس دستگاه در چه حالت هایی ممکن است مشاهده شود:

 • کلا تاچ تبلت کار نمی کند و هیچ دستوری را دریافت یا اجرا نمی کند.
 • گاهی تنها خاصیت زوم کردن در تبلت از بین رفته و نمی توان تصویر را در صفحه بزرگ یا کوچک کرد
 • گاهی اوقات لمس دستگاه ضعیف می شود و خوب کار نمی کند
 • کار نکردن تاچ دستگاه در زمان پاسخ دادن به تماس ها

مشکل از کار افتادن لمس یا تاچ تبلت دل یکی از رایج ترین و اصلی ترین مشکلاتی است که در این دستگاه ها دیده می شود و می توان بیش تر دلیل بروز آن را اختلالات نرم افزاری این تبلت ها در نظر گرفت.

کالیبره کردن تبلت دل

چه راهکار هایی برای برطرف کردن مشکلات از کار افتادن تاچ تبلت دل وجود دارد؟

همان طور که گفته شد یکی از عمده مشکلات صفحه نمایش تبلت دل، از کار افتادن یا بروز اختلالاتی در تاچ آن است. برای رفع این مشکل ابتدا باید دستگاه توسط تعمیر کار بررسی شود تا به دقت عیب یابی شده و دلیل بروز این مشکل تعیین شود. اگر مشکل ایجاد شده در مشخصه لمسی دستگاه مربوط به نرم افزار آن باشد، می توان با برخی از راهکار ها آن را برطرف کرد. اما اگر منشا ایراد ایجاد شده در تاچ تبلت، مشکلات سخت افزاری باشد، دستگاه نیاز به تعمیرات تخصصی و بررسی های بیش تری دارد. گاهی نیز باید تاچ دستگاه یا برخی از قطعات آن عوض شوند.

راه حل های ساده برای رفع مشکل از کار افتادن نمایشگر تبلت دل با منشا نرم افزاری

اگر اختلالات نرم افزاری دلیل بروز مشکلات صفحه نمایش تبلت دل باشد، برخی راه حل ها و نکات ساده می تواند منجر به برطرف شدن ایراد مورد نظر شود. گاهی تنها با دنبال کردن یکی از راهکار های ارائه شده در زیر، می توان مشکلات ال سی دی تبلت  را برطرف کرد:

 • ریبوت کردن دستگاه؛ اولین کاری که در صورت از کار افتادن صفحه نمایش تبلت دل و بروز مشکل در تاچ آن باید انجام داد، ریبوت کردن دستگاه است. برای این کار دستگاه را خاموش کنید. در این حالت تا زمان خاموش شدن کامل دستگاه باید دکمه پاور آن را فشار دهید. بعد از گذشت یک تا دو دقیقه، تبلت را مجددا روشن کنید.
 • ریست کردن تبلت
 • فلش شدن دستگاه و حذف برنامه های معیوب، بدافزار ها و نرم افزار های ویروسی
 • خالی کردن حافظه رم تبلت
 • پاک کردن حافظه کش دستگاه
 • هارد ریست کردن تبلت
 • جدا کردن برخی لوازم جانبی از جمله گلس های ضد خش و کیس های اسمارت از روی دستگاه؛ گاهی اوقات نیز نیاز به تعویض گلس تبلت دل وجود دارد و باید آن را با یک نمونه جدید و استاندارد تعویض کرد.
 • کالیبره کردن صفحه نمایش تبلت؛ این راهکار در خصوص تبلت های دل می تواند موثر واقع شده و در بسیاری از موارد اگر مشکل عدم کارکرد تاچ نمایشگر دستگاه شما سخت افزاری نباشد، کالیبره کردن صفحه نمایش می تواند مشکلات صفحه نمایش تبلت دل شما را برطرف کند.

فرایند کالیبره کردن صفحه نمایش تبلت دل به چه صورت است؟

کالیبره کردن فرایندی است که به صورت نرمال توسط کارخانه سازنده دستگاه انجام می شود. اما برای دستگاه های اندرویدی می توان با مراجعه به بخشی از تنظیمات دستگاه در صورت بروز مشکلات صفحه نمایش تبلت دل از جمله کار نکردن تاچ آن، این کار را انجام داد. البته این امر منوط به این است که در بخش تنظیمات تبلت، قسمتی تحت عنوان کالیبره کردن صفحه نمایش تبلت وجود داشته باشد. اما باز هم اگر چنین گزینه ای موجود نبود، می توان از برخی نرم افزار ها و برنامه هایی مخصوص این کار استفاده کرد. برنامه هایی مانند Touch Screen Tune می توانند در این خصوص به کار بیایند.

کالیبره کردن صفحه نمایش تبلت دل

استفاده از اپلیکیشن های مخصوص برای عیب یابی مشکلات صفحه نمایش تبلت دل

گاهی اوقات می توان از برخی برنامه ها و اپلیکیشن های به خصوص برای تشخیص مشکلات ال سی دی تبلت  و دلیل از کار افتادن تاچ آن کمک گرفت. این برنامه ها می توانند به شما بگویند که دقیقا کدام قسمت از نمایشگر تبلت تان از کار افتاده و نسبت به فرمان های لمسی صادر شده پاسخی نمی دهد. قطعا این کار می تواند به روند تعمیرات احتمالی بعدی و رفع مشکلات صفحه نمایش تبلت دل شما کمک زیادی کند.

چه زمانی باید به تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کنیم؟

زمانی که تمامی راهکار های ساده برای رفع مشکلات صفحه نمایش تبلت دل را پیاده کردید اما باز هم نمایشگر درست کار نکرد، احتمالا مشکل ایجاد شده جدی تر است و نیاز به بررسی های تخصصی تر دارد. خصوصا اگر متوجه شدید در اثر فشار و ضربه، صفحه نمایش تبلت آسیب دیده است، در این حالت حتما تبلت شما نیاز به عیب یابی دقیق تر و تخصصی تر دارد.

مشکلاتی مانند نوسانات برقی، ضربه و وارد آمدن فشار به نمایشگر دستگاه، ورود آب به تبلت و دیگر مشکلات سخت افزاری می توانند آسیب های جدی تری را به نمایشگر دستگاه وارد کنند. در نتیجه مشکلات صفحه نمایش تبلت دل با منشا سخت افزاری، مشکلات جدی تری هستند و برای رفع آن ها حتما باید از مراکز تخصصی و تعمیرکاران حرفه ای کمک گرفت.

مشکلات سخت افزاری ایجاد شده در صفحه نمایش تبلت دل با چه نشانه هایی ظاهر می شود؟

 مشکلات سخت افزاری که باعث بروز مشکلات ال سی دی تبلت  می شود، با طیف گسترده ای از نشانه ها ظاهر می شود. این مشکلات معمولا با علائمی همچون سیاه شدن صفحه نمایش، تار شدن تصویر، کم نور شدن صفحه نمایش، راه راه شدن و تارعنکبوتی شدن تصویر، افتادن سایه روی صفحه نمایش تبلت، پرش و لرزش صفحه نمایش، وجود شکستگی و خط و خش روی صفحه و مواردی از این قبیل نمود پیدا می کند. در صورت بروز این اختلالات، برای رفع مشکلات صفحه نمایش تبلت دل باید حتما به یک تعمیر کار متخصص و ماهر مراجعه کرد.

مشکلات سخت افزاری ایجاد شده در صفحه نمایش تبلت دل شامل چه مواردی است؟

این اختلالات ممکن است در بخش های سخت افزاری متعدد تبلت ایجاد شده باشند. برای نمونه می توان به برخی از موارد زیر اشاره کرد:

 • از کار افتادن تاچ تبلت
 • خرابی و اختلالات ایجاد شده در ال سی دی تبلت
 • شکستن ال سی دی تبلت دل
 • شکستن گلس تبلت دل
 • قطع شدن مدار های متصل به ال سی دی
 • پارگی فلت های متصل به ال سی دی
 • قطع شدن آی سی های تصویر روی مادر برد تبلت
 • قطع شدن اتصال تاچ دستگاه با مادر برد
 • تجمع آلودگی روی کابل فلت تبلت
 • پیکسل سوختگی در صفحه نمایش تبلت دل

این موارد از جمله رایج ترین اختلالات سخت افزاری است که موجب بروز مشکلات صفحه نمایش تبلت دل خواهد شد. هر کدام از این ها باید با توجه به بررسی و تشخیص کارشناس تعمیر تبلت، برطرف شود. برای رفع این اختلالات و رفع مشکلات ایجاد شده در نمایشگر دستگاه، تعمیر کار باید تصمیم به تعمیر یا تعویض قطعات و بخش های آسیب دیده بگیرد.

مراجعه به نمایندگی تعمیر تبلت دل

تنها نکته مهمی که در این خصوص اهمیت دارد، مراجعه به مراکز معتبر و استفاده از قطعات اورجینال است. اگر فرد تعمیر کار حرفه ای نباشد، با تشخیص نادرست و انجام تعمیراتی در مسیر اشتباه، ممکن است به بخش های حساس دیگر دستگاه نیز آسیب برساند. استفاده از قطعات اورجینال نیز برای اطمینان از حفظ کارکرد و کیفیت اولیه صفحه نمایش تبلت اهمیت زیادی دارد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

2 پاسخ

 1. سلام تبلتم چند وقته صفحه اش اصلا کار نمی کنه بردمش تعمیرات موبایل گفتن باید نرم افزار بخوره تا مشکلش مشخص بشه هر کاری کردم اسم اون برنامه رو نگفتن حالا اگه میشه یه لطف کنین اسم اون برنامه رو بگین یا راهنمایی کنین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =