اشتراک گذاری

تعمیر دوربین تبلت دل

تعمیر دوربین تبلت دل یکی از دغدغه های کاربران این دستگاه ها است. دوربین تلفن های هوشمند و تبلت ها امروزه بسیار پیشرفته شده و به نوعی جایگزین دوربین های عکاسی در زندگی روزمره شده اند، از همین رو یافتن مرکزی معتبر برای تعمیر دوربین تبلت دل یکی از مسائلی است که ذهن بسیاری از کاربرانی که با مشکل خرابی دوربین تبلت دل درگیر هستند را به خود مشغول کرده است. تعمیر دوربین تبلت نیازمند ظرافت کاری بالا بوده و برای هرچه بهتر بودن این خدمات لازم است که تکنسین با تمامی قطعات الکترونیکی تبلت به صورت کامل آشنایی داشته باشد. نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات تبلت دل است. قابل ذکر است که خدمات این مرکز تنها به خدمات مربوط به تعمیر دوربین تبلت dell محدود نمی شود و کاربران عزیز این تبلت ها می توانند جهت رفع تمامی ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری تبلت های خود به مرکز مراجعه کرده و از خدمات با کیفیت آن بهره مند شوند.

تعمیر دوربین تبلت دل

چه موقع باید برای تعمیر دوربین تبلت دل اقدام کنیم؟

عملکرد دوربین در گرو عملکرد صحیح تمامی قطعات آن است. از همین رو هرگونه ایرادی در بخش های دوربین می تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد آن و کم شدن کیفیت عکس ها و ویدیوهای گرفته شده شود. دوربین تبلت از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل شده که در صورت آسیب دیدن هریک لازم است که جهت تعمیر دوربین تبلت دل اقدام نمایید. به طور کلی اما نشانه هایی وجود دارند که از روی آن ها می توان تا حدودی متوجه شد که زمان تعمیر دوربین تبلت dell فرا رسیده است. به عنوان مثال یکی از اختلالات شایع در عملکرد دوربین تبلت این است که برنامه دوربین باز نمی شود. گاهی نیز ممکن است برنامه مربوط به دوربین باز شود اما بلافاصله مجددا بسته شود. یا حتی پس از این که برنامه دوربین باز شد ارور پر بودن حافظه نمایش داده شود در حالی که حافظه دستگاه فضای خالی کافی دارد. این موارد عموما در دسته اختلالات نرم افزاری دوربین تبلت دسته بندی می شوند. در طرف دیگر ممکن است عکس های گرفته شده با دوربین تار باشند یا نیمی از صفحه تیره باشد یا هاله ای روی صفحه مشخص باشد که مربوط به ایرادات سخت افزاری دوربین هستند.

 روش های تعمیر دوربین تبلت dell

پیش از مراجعه به مراکز معتبر جهت تعمیر دوربین تبلت دل، می توانید یک سری راهکارهای ابتدایی را برای تعمیر دوربین تبلت dell اجرا کنید. این روش ها باعث برطرف شدن ایرادات نرم افزاری کوچک شده و در صورتی که مشکل به وجود آمده در دوربین جزئی باشد، به راحتی با این روش ها برطرف شده و دیگر نیازی به مراجعه به مراکز خدمات نخواهد بود. این موارد صرفا برای برطرف کردن ایرادات نرم افزاری بوده و در صورتی که متوجه شدید ایراد سخت افزاری در لنز دوربین تبلت دل وجود دارد برای برطرف کردن آن حتما باید در اولین فرصت به مراکز تخصصی مراجعه نمایید. گاهی در هنگام باز کردن برنامه دوربین کاربر با ارور camera failed مواجه می شود. این ارور ناشی از اختلالات نرم افزاری بوده و برای رفع آن می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

کش دوربین را پاک کنید

برای پاک کردن حافظه cache مربوط به دوربین می توانید به بخش تنظیمات یا همان settings رفته و پس از آن در بخش apps به دنبال گزینه دوربین یا همان camera بگردید. در نهایت در این بخش گزینه storage را باز گرده و clear cache را انتخاب نمایید.

حذف برنامه ها

یکی از ایرادات معمولی که ممکن است در هنگام کار با تبلت و دوربین آن پیش بیاید تداخل برنامه های نصب شده بر روی تبلت با برنامه دوربین است. در صورتی که اخیرا عملکرد دوربین تبلت شما با اختلال مواجه شده لازم است به زمان شروع این اختلال فکر کنید و ببینید چه برنامه های جدیدی را بر روی سیستم تبلت خود نصب کرده اید. در چنین مواردی یکی از روش های تعمیر دوربین تبلت دل حذف کردن برنامه هایی است که جدیدا بر روی سیستم نصب شده و احتمال می رود که در کار برنامه دوربین اختلال ایجاد کنند. در صورتی که عملکرد برنامه دوربین پس از پاک کردن برنامه ها نیز به حالت سابق بازنگشت می توانید مجددا برنامه های حذف شده را بر روی تبلت خود نصب نمایید.

غیرفعال کردن smart stay

یکی از دیگر مواردی که می تواند منجر به بروز ایراد در عملکرد برنامه دوربین شود روشن بودن حالت smart stay است. بنابراین پیشنهاد می شود که در صورتی که این حالت فعال است یک مرتبه از طریق بخش تنظیمات تبلت آن را غیرفعال کنید و عملکرد دوربین را بررسی کنید.

ریست کردن دستگاه

در صورتی که پس از انجام روش های گفته شده در بالا کماکان دوربین تبلت شما درست کار نمی کند پیشنهاد می شود برای تعمیر دوربین تبلت دل یک مرتبه تبلت را ریست کنید. توجه داشته باشید که با ریست کردن دستگاه به حالت کارخانه بازمی گردد و تمامی اطلاعات روی آن و تنظیماتی که پس از خرید دستگاه انجام داده اید نیز حذف خواهند شد. پس شاید لازم باشد که پیش از اقدام جهت ریست کردن تبلت، یک مرتبه دیگر نیز راجع به عواقب این کار با خود فکر کنید!

به روز رسانی برنامه مربوط به دوربین

گاهی اوقات به علت وجود باگ های نرم افزاری در برنامه دوربین کاربر با پیغام camera failed مواجه می شود. در چنین مواردی یکی از راهکارهایی که می تواند به کمک کاربر بیاید آپدیت کردن برنامه تبلت است.

ویروس کشی تبلت

گاهی پیش می آید که سیستم تبلت به دلیل نفوذ برخی بدافزارها دچار مشکل شود و برخی برنامه ها عملکرد مناسبی نداشته باشند. از همین رو یکی از روش هایی که برای تعمیر دوربین تبلت دل توصیه می شود استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس و حذف ویروس های مخرب موجود بر روی سیستم است.

تعمیر دوربین تبلت dell به صورت تخصصی

در صورتی که با استفاده از راهکارهای گفته شده موفق به تعمیر دوربین تبلت دل خود نشدید لازم است که برای انجام تعمیرات تخصصی تر به واحدهای خدمات تبلت دل مراجعه نمایید. در برخی موارد نیز با بررسی دقیق بدنه تبلت و همچنین دوربین آن ممکن است متوجه شوید که ماژول دوربین آسیب دیده است. آسیب دیدگی ماژول دوربین ممکن است در اثر ضربه، فشار یا افتادن از ارتفاع رخ دهد. متاسفانه آسیب دیدگی سخت افزاری دوربین مساله ای نیست که خود کاربر از عهده تعمیر آن بربیاید. در چنین مواردی حتی ممکن است نیاز به تعویض دوربین نیز وجود داشته باشد. از همین رو در صورتی که متوجه وجود آسیب های فیزیکی در بدنه دوربین شدید لازم است در اولین قدم برای تعمیر دوربین تبلت dell به مراکز مجاز مراجعه نمایید. در صورتی که نیاز به تعویض ماژول دوربین وجود داشت دقت کنید که دوربین جدید استفاده شده اصل بوده و کیفیت بالایی داشته باشد زیرا در غیر این صورت دوربین سریعا آسیب دیده و کیفیت عکس ها به شدت پایین خواهد آمد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =