اشتراک گذاری

تعویض و تعمیر باتری تبلت دل

باتری تبلت یکی از قسمت های مهم در گجت های قابل حمل بوده که بخش زیادی از کارایی این دستگاه به آن بستگی دارد. با وجود آن که باتری تبلت های مختلف قدرت شارژدهی متفاوتی دارند؛ اما قانون کلی این است که می توان گفت باتری گجت های الکترونیکی دارای عمر مفیدی مشخصی بوده و پس از مدتی توان شارژدهی آنها کاهش می یابد.

در برخی موارد نیز باتری های به دلایل متفاوت خراب شده و قدرت خود را از دست می دهند. در چنین مواقعی شارژ باتری سریع خالی شده و کاربر باید نسبت به تعویض یا تعمیر باتری تبلت دل اقدام کند. اگر شما نیز با تبلت دل سر و کار دارید و با مشکل خالی شدن باتری تبلت مواجهید این مقاله برای شماست. در ادامه این مقاله ما به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر باتری تبلت dell، تعویض باتری تبلت دل و نگهداری صحیح از آن می پردازیم.

تعویض و تعمیر باتری تبلت دل

زمان مناسب برای تعمیر باتری تبلت دل

برای این که بدانیم چه زمانی باید نسبت به تعمیر یا تعویض باتری تبلت dell خود اقدام کنیم باید ابتدا بدانیم که نشانه های خرابی باتری تبلت چه چیزهایی هستند. علاوه بر تغییراتی که در عملکرد باتری خراب به وجود می آید، نشانه هایی در ظاهر باتری نیز وجود دارند که خبر از خرابی این قطعه می دهند. ظاهر شدن این نشانه ها موجب اختلال در عملکرد تبلت شده و به ما خبر می دهد که زمان تعمیر باتری تبلت دل فرا رسیده است. به طور کلی نشانه های خرابی باتری تبلت و موبایل عبارتند از:

  • باد کردن باتری
  • نشانه های خوردگی در ظاهر باتری
  • داغ شدن باتری
  • خالی شدن باتری
  • خاموش شدن تبلت در حالی که شارژ باتری به صفر نرسیده
  • ری استارت شدن خود به خودی و مکرر تبلت
  • شارژ نشدن باتری در صورتی که سوکت شارژ و شارژر مشکلی نداشته باشند

 

نحوه تعمیر باتری تبلت dell

به طور کلی باید بدانید که تشخیص این که برای حل مشکل تبلت باید نسبت به تعمیر باتری اقدام کرد یا تعویض آن امری تخصصی بوده و نیاز به دانش فنی و ابزار و دستگاه های مخصوص دارد. در اینجا انواع روش های تعمیر باتری تبلت دل را برای شما آورده ایم:

روش شوک دهی

باتری تبلت نیز مانند باتری های معمولی از دو قطب مثبت و منفی تشکیل شده است. در این روش برای تعمیر باتری دل یک سیم USB را به قطب های مثبت و منفی باتری وصل کرده و به این طریق به باتری شوک می دهند. در مورد این روش توجه داشته باشید که این روش بسیار تخصصی بوده و حتما باید توسط تکنسین های خبره و در مراکز معتبر انجام شود.

روش استفاده از لحیم

این روش نیز همانند روش قبلی بسیار تخصصی بوده و حتما باید توسط تکنسین های ماهر و باتجربه انجام شود. در این روش ابزارآلات و تجهیزات تخصصی مورد نیاز است و باید دقت شود که مرکز تعمیرات تبلت به این دستگاه ها مجهز باشد تا باتری دستگاه دچار مشکلات بیشتر نشود.

روش پر و خالی کردن باتری

یکی دیگر از راه های مورد استفاده برای تعمیر باتری تبلت دل، شارژ و دشارژ کردن است. در این روش باید به باتری اجازه دهید تا کامل خالی شود و درصد شارژ آن به صفر برسد. پس از آن به مدت 48 ساعت آن را درون شارژ قرار دهید. این روش یکی از اقدامات خانگی معمول برای تعمیر باتری تبلت و موبایل به شمار می رود.

تعویض باتری تبلت dell

در برخی مواقع، آسیب وارد شده به باتری به اندازه ای است که امیدی به تعمیر این قطعه وجود ندارد. در صورت اگر بقیه قسمت های دستگاه سالم باشند، نیاز به تعویض باتری تبلت دل است. به این منظور تکنسین های نمایندگی دل در مرکز سخت افزار ایران، باتری آسیب دیده تبلت شما را با یک باتری جدید و نو تعویض می کنند. بدین ترتیب سلامت باتری 100% شده و می توانید با خیال راحت از شارژدهی بالای آن از تبلت خود استفاده کنید. در هنگام تعویض باتری تبلت dell دقت کنید که باتری جدید، حتما اصل و مناسب با مدل دستگاه باشد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =