اشتراک گذاری

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل

 تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل

در اکثر لپ تاپ ها یک دی وی دی رایتر جهت ورود سی دی به لپ تاپ و خواندن آن وجود دارد. این قسمت قطعه ای متحرک بوده که جهت ورود سی دی از محفظه خود در لپ تاپ خارج شده و جهت خواندن اطلاعات روی سی دی دوباره به درون محفظه خود برمی گردد. به همین علت این قطعه در معرض انواع آسیب ها بوده و ممکن است خراب شده و عملکرد آن دچار اختلال شود

در چنین مواردی باید نسبت به تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل اقدام کرد. برای تعمیر درایو نوری لپ تاپ دل عموما باید این قطعه با یک دی وی دی رایتر جدید تعویض شود. در این مقاله راجع به انواع مشکلاتی که ممکن است در دی وی دی رایتر لپ تاپ dell بروز پیدا کنند و همچنین تعمیر DVD رایتر لپ تاپ دل صحبت خواهیم کرد.

عیب یابی و تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل

از آن جا که این قطعه برای عملکرد خود نیاز به خارج شدن از قاب لپ تاپ دل دارد می توان متوجه شد که به شدت تحت تاثیر آسیب های مختلف است. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که ممکن است برای DVD رایتر به وجود آید این است که قطعه گیر کند و درب آن باز نشود. منشا این مشکل این است که بین آهنربای داخل دستگاه و یک قطعه فلزی کشش ایجاد شده و این قطعه نمی تواند حلقه را نگه داشته و در نتیجه درب باز نمی شود.

در چنین مواردی به هیچ عنوان سعی نکنید که با فشار و به کار بردن زور دی وی دی رایتر را خارج کنید، زیرا این کار می تواند موجب ترک خوردن و شکستن قسمت های مختلف این قطعه شده و آسیب های بیشتر به دستگاه شود. بنابراین کاربران محترم باید در صورت بروز هرگونه مشکل در این قطعه، جهت تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل خود به مراکز معتبر مراجعه کنند. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات  مختلف لپ تاپ دل بوده و کاربران محترم می توانند با خیال راحت برای تعمیر DVD رایتر لپ تاپ دل خود به این مرکز مراجعه نمایند.

نحوه تعمیر درایو نوری لپ تاپ دل

همان طور که در بالا اشاره شد در صورت خرابی دی وی دی رایتر لپ تاپ Dell، از آن جا که تعویض این قطعه هزینه بالایی ندارد در بیشتر مواقع تکنسین های تعمیرات پیشنهاد تعویض این قطعه را مطرح می کنند. برای اینکار ابتدا باید لپ تاپ را خاموش کرده، شارژر لپ تاپ دل را جدا کرده و در صورت امکان باتری را نیز خارج کنید. سپس با باز کردن پنل لپ تاپ، پیچ های درایو نوری را جدا کنید.

اگر پیش از باز کردن پنل پشتی لپ تاپ باتری را خارج نکرده اید قبل از باز کردن پیچ های DVD رایتر ابتدا باتری را جدا کنید تا هیچ گونه جریان برقی درون لپ تاپ وجود نداشته باشد، پس از آن درایو نوری را جدا کنید. در این مرحله از تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل باید درایو نوری جدید را با DVD رایتر قبلی جایگزین کنید. در مرحله آخر نیز پیچ های پنل لپ تاپ را ببندید و یک مرتبه دیگر این قطعه را تست کنید. برای این کار می توانید به راحتی با گذاشتن یک سی دی جدید در لپ تاپ Dell و خواندن آن از عملکرد صحیح درایو نوری جدید اطمینان حاصل کنید.

نکات مهم درباره تعمیر درایو نوری لپ تاپ Dell

کاربران عزیز باید توجه داشته باشند که دی وی دی رایتر لپ تاپ ها عموما مقاومت کمتری نسبت به درایو نوری کامپیوترهای رومیزی دارند و در نتیجه بیشتر در معرض آسیب هستند و بیشتر ممکن است به تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ دل احتیاج پیدا کنند. اما اینکه درایو نوری اطلاعات روی سی دی را نمیخواند لزوما به معنی ایراد در این قطعه و نیاز به تعمیر DVD رایتر لپ تاپ دل نیست.

این مشکل می تواند به دلیل مشکل در رایت اطلاعات روی سی دی یا سنگین بودن auto run باشد. در برخی مواقع نیز اختلالات آنتی ویروس نصب شده روی لپ تاپ ممکن است مانع از خوانده شدن اطلاعات روی آن باشد. پس لازم است قبل از هرگونه مراجعه به مراکز معتبر جهت تعمیر درایو نوری لپ تاپ دل خود، ابتدا از سلامت سی دی و اطلاعات رایت شده روی آن اطمینان حاصل کنند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *