اشتراک گذاری

تعمیر قاب لپ تاپ دل

استفاده ی مدام از لپ تاپ و حمل و نقل روزانه ی آن ممکن است مشکلاتی را برای بدنه ی دستگاه به وجود آورد که بحث تعمیرات به قاب آن کشیده شود. خرابی قاب لپ تاپ دل یا هر برند دیگری می تواند خطرهای بسیاری را برای سلامت ال سی دی سیستم داشته باشد. چشم پوشی از اختلالات قاب لپ تاپ dell ممکن است گاهی با افزایش هزینه های تعمیراتی و حتی افت کیفیت ساختار کلی دستگاه همراه شود. ادامه این مقاله را از دست ندهید تا به شما بگوییم که تعمیر قاب لپ تاپ چه پروسه ای دارد و به چه شیوه ای باید صورت پذیرد.

تعمیر قاب لپ تاپ دل

عامل اصلی ناکارآمدی قاب لپ تاپ دل

لپ تاپ های دل از سطح کیفی بالایی برخوردار هستند که به ندرت دچار اختلال می شوند. این مسئله تنها به امکانات و قابلیت های سیستماتیک درون لپ تاپ ختم نشده و ساختار فیزیکی لپ تاپ را نیز دربرمی گیرد. بدنه ی لپ تاپ های دل از آلومینیوم های باکیفیت یا پلاستیک های مرغوبی ساخته می شود که مقاومت بی نظیری در برابر اصابت ضربه های احتمالی و خراشیدگی های جزیی دارد. اما بی احتیاطی کاربر همواره می تواند عامل اصلی خرابی قاب لپ تاپ دل باشد. ظرفیت هر جسمی مسلما محدود است. بنابراین پیشنهاد می کنیم در حفظ سلامت بدنه ی لپ تاپ کوشا باشید و پیشگیری را بر درمان مقدم بشمارید.

خرابی های رایج قاب لپ تاپ dell

خرابی های قاب لپ تاپ دل به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند:

  • شکستگی کامل قاب لپ تاپ به همراه از کار افتادگی لولا
  • پیدایش ترک های جزیی در بدنه ی لپ تاپ
  • لق شدن قاب لپ تاپ

هر کدام از این خرابی ها می توانند با راهکارهای تعمیراتی مخصوصی برطرف شوند. اما در هر حال باید بدانید که تمامی اختلالات قاب سیستم رایانه ای لپ تاپ می تواند باعث و بانی آلودگی، ناکارآمدی و ایرادات اجزای داخلی دستگاه باشد. نفوذ ذرات گرد و غبار از ترک های بدنه بسیار خطرناک هستند. متاسفانه کاربران زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که از کارافتادگی قاب لپ تاپ را جدی نمی گیرند. اما باید درک کنید که شکستگی های قاب لپ تاپ dell و یا دیگر برندهای موجود در بازار به ظاهر یک اختلال سطحی هستند. این اختلال سطحی حتی تا هنگ کردن لپ تاپ نیز ادامه دار خواهد شد.

شیوه ی صحیح تعمیر قاب لپ تاپ dell

همان طور که اشاره شد، تعمیر قاب لپ تاپ دل به نوع خرابی آن بستگی دارد. معمولا شکستگی ها و فرورفتگی های کلی قاب را تنها با تعویض می توان برطرف ساخت. اما در این بین امکان دارد گاهی حتی اقدامات تعمیراتی خاصی هم برای رفع اختلالات بدنه ی لپ تاپ نیاز نباشد. برخی اوقات جا انداختن درست و اصولی قاب حلال مشکلات بدنه ی لپ تاپ خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات دل معمولا ترک های جزیی قاب لپ تاپ dell را هم با استفاده از چسب های ویژه ای می پوشاند. البته این چسب کاری ها باید با تخصص بالایی شکل گیرند. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی دل پس از چسب کاری ظریف و دقیق ترک های قاب توسط متدهای تعمیراتی ویژه ای قاب را صیقل می دهند تا نه تنها حضور چسب در قاب دیده نشود، بلکه عمق نفوذ چسب در حد استانداری قرار گرفته و آسیبی به بخش های درونی دستگاه وارد نشود.

هزینه ی تعمیر قاب لپ تاپ dell

هزینه ی تعمیر قاب لپ تاپ دل بسته به نوع، مدل لپ تاپ و شدت آسیب وارده بر سیستم متغیر خواهد بود. متاسفانه در مراکز تعمیراتی نامعتبر شکستگی های کلی و فرورفتگی های شدید قاب لپ تاپ نیز با پروسه ی چسب کاری و فشردن  قاب در خلاف جهت فرو رفتگی برطرف می گردند. این دسته از اقدامات در مقابل تعویض کلی قاب لپ تاپ هزینه ی کمتری دارد. اما به هیچ عنوان توسط کارشناسان توصیه نمی شوند. چسب کاری تنها باید پوشاننده ی ترک های ریز باشد. در غیر این صورت می تواند عملکرد ال سی دی لپ تاپ و مدارهای داخلی را مختل سازد.

با حضور در نمایندگی رسمی دل بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی به همراه گارانتی دریافت کنید. ما در کنار شما هستیم تا تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص پس از تعمیرات ممکن باشد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =