اشتراک گذاری

بهترین هارد اینترنال لپ تاپ

در صورتی که به دنبال خرید لپ تاپ یا ارتقای لپ تاپ خود هستید، لازم است بهترین هارد اینترنال لپ تاپ را انتخاب کرده تا بتوانید عملکرد مطلوبی از سیستم خود دریافت کنید. هارد اینترنال فضایی است که برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار گرفته و در اجرای بازی های سنگین یا عملیات مهم، به شما کمک می کند. اگر قصد خرید هارد اینترنال دارید، لازم است به نکات و مشخصاتی توجه کرده تا بتوانید خریدی رضایت بخش را تجربه کنید. در ادامه به این نکات بیشتر می پردازیم.

بهترین هارد اینترنال لپ تاپ

ویژگی های بهترین هارد اینترنال لپ تاپ

هارد اینترنال یکی از اجزای اصلی لپ تاپ بوده که تمام فایل ها و نرم افزار ها ی کاربر در آن ذخیره شده و داخل لپ تاپ تعبیه می شود. این هارد فضایی را به منظور ذخیره سازی انواع داده ها از قبیل عکس ها، فیلم ها، موسیقی و بازی های کامپیوتری در اختیار کاربران قرار می دهد.

به منظور استفاده از هارد های اکسترنال، برخلاف هارد های اینترنال به روشن و خاموش شدن سیستم نیازی نیست و می توان آن ها را با خود حمل کرد. اما بهترین هارد اینترنال لپ تاپ در مقایسه با هارد اکسترنال مزیت هایی دارد که از قرار زیر هستند:

  • هارد اینترنال در برابر ضربه محافظت می شود.
  • هارد اینترنال از مقاومت کافی در برابر شوک برخوردار است.
  • هارد اینترنال می تواند در برابر آب خوردگی از خود مقاومت نشان دهد.

نکات مهم در انتخاب بهترین هارد اینترنال لپ تاپ

هارد اینترنال که فضایی را برای نگه داری و ذخیره سازی اطلاعات در اختیار کاربران قرار می دهد، داخل لپ تاپ یا کیس کامپیوتر های رومیزی تعبیه می شود. اگر می خواهید بهترین هارد اینترنال لپ تاپ را تهیه کنید و نیاز شما به تعمیرات هارد لپ تاپ به حداقل برسد، لازم است با نکات مهم در حین انتخاب آن آشنا شوید. این نکات از قرار زیر هستند:

1.ظرفیت هارد اینترنال لپ تاپ

ظرفیت هارد اینترنال کاملا به نوع کار شما به عنوان کاربر و میزان استفاده شما از سیستم بستگی دارد. در صورتی که اهل انجام بازی های کامپیوتری هستید یا قصد تهیه آرشیو از فیلم و موسیقی را دارید، باید یک هارد اینترنال چند ترا بایتی خریداری کنید. به این ترتیب این مورد کاملا سلیقه ای بوده و به نوع کار هر کاربر بستگی دارد. لازم است اشاره کنیم که هر چه ظرفیت هارد بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

2. حافظه کش هارد اینترنال لپ تاپ

زمانی که برای خرید بهترین هارد اینترنال لپ تاپ اقدام می کنید، لازم است به حافظه کش آن نیز توجه کنید. اطلاعات در حافظه کش به صورت موقت نگه داری می شوند و در صورت نیاز CPU می تواند از آن ها استفاده کند. در صورتی که به دنبال سرعت بالاتری از سیستم هستید، لازم است هارد اینترنال با حافظه کش زیاد را انتخاب کنید.

3. سایز هد در هارد اینترنال لپ تاپ

غالبا سایز هد هارد اینترنال را می توانید در دو شکل 2.5 یا 3.5 اینچ تهیه کنید. هد سایز 2.5 اینچ را در لپ تاپ به کار برده و سایز 3.5 اینچ را در کامپیوتر های رومیزی یا دسکتاپ مورد استفاده قرار می دهند.

اگه می خوای هارد مناسبب برای لپ تاپ دلت بخری، از کارشناس تعمیر لپ تاپ دل کمک بگیر!

4. سرعت چرخش هارد اینترنال لپ تاپ

سرعت چرخش هارد های اینترنال با یکدیگر متفاوت است و آن را با RPM نمایش می دهند. برخی از هارد ها با سرعت 5400 دور بر دقیقه و برخی دیگر با 7200 دور بر دقیقه وجود دارند. هر چه سرعت چرخش هارد اینترنال بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالطبع افزایش می یابد.

5. سرعت جستجو در هارد اینترنال لپ تاپ

سرعت جستجو در هارد اینترنال را با واحد میلی ثانیه اندازه می گیرند. این مورد با سرعت چرخش هارد رابطه مستقیم دارد و می تواند بخش خاصی از داده های هارد را نمایش دهد.

6. رابط هارد اینترنال لپ تاپ

در هارد های اینترنال قدیمی به منظور تبادل اطلاعات از رابط IDE استفاده می کردند. اما در بهترین هارد اینترنال لپ تاپ جدید از رابط SATA 3.0 استفاده می کنند که می تواند اطلاعات را تا 6 گیگا بیت بر ثانیه منتقل کند.

7. قیمت هارد اینترنال لپ تاپ

به منظور خرید هارد اینترنال لازم است در کنار ویژگی ها، به قیمت آن نیز توجه کنید. قیمت هارد اینترنال به فاکتور های متعددی از قبیل حافظه کش، ظرفیت هارد، سرعت چرخش، سرعت جستجو، رابط آن، سایز هد هارد و برند آن وابسته است.

8. گارانتی هارد اینترنال لپ تاپ

از آنجا که برای خرید بهترین هارد اینترنال لپ تاپ هزینه زیادی می کنید، لازم است هاردی را خریداری کنید که دارای گارانتی معتبر باشد و خدمات پس از فروش با کیفیتی به خریداران عرضه کند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 11 =