اشتراک گذاری

راهنمای تعمیر فلت لپ تاپ دل

تعمیر فلت لپ تاپ دل یکی از خدماتی است که توسط نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود. از آن جا که وظیفه فلت تصویر لپ تاپ انتقال تصاویر و داده ها از مادربرد به صفحه نمایش است، تعمیر فلت تصویر لپ تاپ دل اهمیت بالایی داشته و نیازمند دقت زیاد و استفاده از تجهیزات پیشرفته است. 

هر گونه آسیب جزئی به دیگر قطعات در هنگام تعمیر فلت لپ تاپ دل، موجب بروز اختلالات بیشتر در عملکرد دستگاه و همچنین هزینه های بیشتر می شود. فلت لپ تاپ دل قطعه ای تعمیر پذیر بوده و در اکثر موارد در صورت خرابی می توان با انجام تکنیک های ویژه ای آن را ترمیم کرد. 

اگرچه امکان تعویض فلت نیز وجود دارد اما اولویت تکنسین های تعمیرات لپ تاپ dell، تعمیر فلت لپ تاپ dell بوده و تا حد امکان از تعویض این قطعه خودداری می کنند. در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که بهتر است در هنگام مواجهه با خرابی این قطعه و اقدام برای تعمیر آن بدانید.

تعمیر فلت لپ تاپ دل

تعویض یا تعمیر فلت لپ تاپ دل

برای تعمیر فلت تصویر لپ تاپ دل، ابتدا باید دستگاه باید توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار گیرد. این مرحله در تمامی موارد مشترک است. اما مراحل بعد از آن با توجه به میزان آسیب دیدگی و نظر تکنسین متفاوت است. اولویت همکاران ما در نمایندگی مجاز دل، تعمیر فلت است.

بنابراین در صورتی که تعمیر فلت لپ تاپ دل امکان پذیر بوده و از نظر اقتصادی به صرفه باشد، کارشناسان اقدام به ترمیم این قطعه می نمایند. اما در مواردی که تعمیر فلت لپ تاپ dell امکان پذیر نباشد، تنها راهکار برای رفع ایراد فلت، تعویض آن است. برای تعویض فلت باید ابتدا قاب لپ تاپ باز شده و با استفاده از ابزارآلات مخصوص، فلت که در پشت ال سی دی قرار دارد تعویض شود.

هزینه تعمیر فلت تصویر لپ تاپ دل

در مورد هزینه تعمیر فلت لپ تاپ دل، باید دید واقع بینانه ای داشته باشید. درست است که برای تخمین دقیق هزینه تعمیر فلت تصویر لپ تاپ دل باید دستگاه مورد بررسی قرار گیرد و بر اساس میزان آسیب وارد شده هزینه تعمیر آن مشخص شود، اما تعمیر فلت لپ تاپ dell جزو خدمات کم هزینه نخواهد بود. در مورد تعویض فلت نیز عوامل مختلفی بر هزینه تعویض موثر هستند.

با توجه به نوع نمایشگر لپ تاپ نوع فلت مورد نیاز هم می تواند متفاوت باشد. در لپ تاپ هایی که صفحه نمایش آن ها از نوع LCD است فلت نیز باید LCD، دارای سیم های ولتاژ و با پین های بزرگ تر باشد. اما در لپ تاپ های با صفحه نمایش LED پین های به کار رفته روی فلت باریک تر هستند. جنس فلت به کار رفته در هنگام تعویض نیز می تواند بر روی هزینه نهایی انجام تعمیرات موثر باشد.

به عنوان مثال هزینه استفاده از فلت های تقلبی و غیر اصل ممکن است کمتر باشد اما فراموش نکنید که این هزینه موقتی بوده و به علت کیفیت پایین این فلت ها پس از مدت کوتاهی مجددا ناچار به تعمیر فلت لپ تاپ خود می شوید.

نشانه های خرابی فلت لپ تاپ dell

قبل از هر چیز بهتر است در مورد خرابی های به وجود آمده در فلت لپ تاپ دل و نشانه های آن ها آگاهی نسبی داشته باشید. یکی از نشانه های اصلی خرابی فلت لپ تاپ دل بروز مشکل no-boot است. اگر لپ تاپ روشن بوده و عملکرد آن ظاهرا طبیعی به نظر می رسد اما تصویری در آن مشاهده نمی شود، احتمالا لپ تاپ دچار no-boot شده و نیاز به تعمیر فلت لپ تاپ dell است. 

👈 حتما بخوانید: نحوه ی عیب یابی سخت افزاری لپ تاپ دل

اگر کابل فلت لپ تاپ دچار مشکل شده باشد در صورتی که لپ تاپ را به صفحه نمایش خارجی متصل کنید، ایرادی در تصویر مشاهده نمی شود. به طور کلی نشانه های خرابی فلت تصویر لپ تاپ دل در چند دسته کلی تقسیم می شوند:

  1. خاموش بودن نمایشگر

در حالتی که لپ تاپ روشن است صفحه نمایش آن مشکی بوده و تصویری نمایش ندهد. در برخی موارد این امکان وجود دارد که با تکان دادن لپ تاپ صفحه نمایش روشن شود. این حالت نشان از خرابی کابل فلت یا جا به جایی آن داشته و باید نسبت به تعمیر فلت لپ تاپ دل خود اقدام نمایید.

  1. تاریک بودن ال سی دی

مورد بعدی که در صورت مشاهده آن باید لپ تاپ را برای تعمیر فلت تصویر لپ تاپ دل نزد کارشناسان فنی ببرید این است که لپ تاپ روشن بوده، صفحه نمایش نیز تصاویر را نشان می دهد اما ال سی دی تاریک بوده، رنگ ها تغییر کرده و تصاویر نیز کم نور شده اند.

  1. چشمک زدن صفحه نمایش

یکی دیگر از نشانه های خرابی فلت تصویر این است که صفحه نمایش چندین بار چشمک زده و پس از تاریک می شود. در موارد این چنینی نیز با تکان دادن لپ تاپ نمایشگر مجددا شروع به چشمک زدن می کند.

  1. سیاه و سفید شدن نمایشگر

علامت دیگری که به شما درباره فرا رسیدن زمان تعمیر فلت لپ تاپ dell هشدار می دهد، سیاه یا سفید شدن صفحه نمایش است. در چنین مواردی اگر لپ تاپ به یک صفحه نمایش خارجی متصل شود تصاویر بدون ایراد به نمایش در می آیند.

  1. خط افتادن روی تصویر

آخرین نشانه بروز ایراد در فلت تصویر لپ تاپ نمایش ظاهر شدن راه راه های افقی یا عمودی بر روی صفحه نمایش است. در صورتی که با هر یک از این نشانه ها برخورد کردید بهتر است که برای تعمیر فلت لپ تاپ دل به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

 

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *