اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دلیل بوق زدن لپ تاپ دل (آشنایی با انواع بوق های بایوس)

آیا تاکنون زمان روشن شدن لپ تاپ صدای بوق شنیده اید؟ بوق زدن لپ تاپ دل یکی از مشکلاتی است که می تواند برای کاربر نگران کننده باشد. این مشکل حالت های مختلفی دارد. برای اینکه بتوانید با با مشکل بوق زدن لپ تاپ dell رو به رو شوید، باید با انواع حالت هایی که ممکن است لپ تاپ به تولید بوق هشدار دهنده بپردازد، آشنا شوید. کاملا طبیعی است که کاربران عادی برای ریشه یابی مشکل بوق زدن بایوس گیج شوند. مقاله ی پیشرو را دنبال کنید تا به شریح ابعاد اصلی تشکیل دهنده ی معضل بوق زدن لپ تاپ دل بپردازیم.

دلیل بوق زدن لپ تاپ دل

دلایل اصلی مشکل بوق زدن لپ تاپ دل

بوق زدن لپ تاپ دل و یا سایر برندهای موجود در بازار مشکل مهمی است و نیازمند تعمیرات تخصصی لپ تاپ می باشد. هیچ گاه صداهای لپ تاپ در حین روشن شدن آن را نادیده نگیرید. هر نوع صدایی از جانب سیستم باید به طور کامل بررسی شود. علل اصلی ظهور مشکل بوق زدن لپ تاپ dell عبارت است از:

خرابی بایوس لپ تاپ دل

بایوس تراشه ای است که پروسه ی بوت شدن سیستم رایانه ای شما را کنترل می کند. ایرادات مرتبط با این بخش از سیستم می تواند به تداخلات تنظیماتی مرتبط باشد. یک بوق یا تک بوق لپ تاپ یا نشان دهنده مشکلات کارت ویدئو است و یا ناشی از خرابی بایوس و حافظه آن می باشد. خرابی بایوس به راحتی باعث خاموشی لپ تاپ خواهد شد.

اختلالات مادربرد

خرابی مادربرد معمولا در اثر بی احتیاطی کاربر اتفاق می افتد. آبخوردگی سیستم، نوسانات برق و عدم استفاده از پریز قابل اعتماد برای شارژ لپ تاپ، اصابت ضربه به بدنه ی لپ تاپ و… می تواند طی مدت زمان کوتاهی باعث خرابی مادربرد شود. در چنین شرایطی لپ تاپ شروع به بوق زدن خواهد کرد. الگوی 3 تایی صدای بوق در لپ تاپ های ساخت کمپانی دا، نشان دهنده خرابی مادربرد است. ممکن است چیپ ها معیوب شده باشند و به درستی کار نکنند که با تعمیر مادربرد، مشکل برطرف می شود.

ایرادات مرتبط با رم

الگوی 4 تایی صدای بوق لپ تاپ دل ناشی از مشکلات رم است. از طرفی اگر مشکل بوق زدن لپ تاپ دل 2 بار پشت سرهم تکرار می شود، یعنی رم متصل نیست و یا به درستی تشخیص داده نمی شود. عیب یابی، ترمیم و نصب مجدد رم لپ تاپ دل، مشکل را برطرف می کند. براساس عقیده بسیاری از کارشناسان و تکنسین ها مشکل بوق زدن لپ تاپ دل معمولا ناشی از ایرادات رم آن است.

خرابی سی پی یو

الگوی 7 تایی مشکل بوق زدن لپ تاپ دل نشان دهنده خرابی پردازشگر یا CPU است. در واقع زمانی که شاهد شنیدن پی در پی بوق لپ تاپ هستید، می بایست بدون فوت وقت نسبت به بررسی وضعیت سی پی یو سیستم اقدام کنید.

هزینه ی تعمیر مشکل بوق زدن لپ تاپ dell

همان طور که دیده شد، مشکل بوق زدن لپ تاپ دل دارای دلایل متعددی است. مطمئنا برطرف سازی هر یک از ایرادات مرتبط با معضل بوق زدن لپ تاپ dell، هزینه ی مخصوص به خود را خواهد داشت. گاهی اوقات امکان دارد مشکل بوق لپ تاپ دل با تنظیم دوباره ی بایوس برطرف شود. در این حالت هزینه ی تعمیر لپ تاپ بسیار ناچیز خواهد بود. اما ایرادات مرتبط با سی پی یو می تواند برای کاربر کاملا هزینه بر باشد. به هر حال جای نگرانی نیست. نمایندگی رسمی دل بالاترین سطح از خدمات تخصصی خود را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی امکان پذیر ارائه می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *