اشتراک گذاری

چگونه می توان از تبلت های قدیمی استفاده ی مفیدی داشت؟

اگر اسباب کشی کنید، احتمالا در کشوها و جعبه های بسته بندی شده ی لوازم غیر ضروری با تبلتی مواجه می شوید که سال ها پیش از آن استفاده می کردید. مسلما دور انداختن یک دستگاه دیجیتالی کاملا غیر منطقی به نظر می رسد. استفاده از آن برای انجام فعالیت های دیجیتالی نیز به دلیل کیفیت پایین نمایشگر و قدرت پخش صدای ضعیف ایده آل نخواهد بود. اما نگران نباشید، خبر خوب اینکه می توانید هنوز هم از تبلت قدیمی خود استفاده ی درستی داشته باشید. برای استفاده از تبلت های قدیمی باید کارایی آن ها را تغییر دهید. در ادامه به تشریح تمامی راه های بهره گیری از تبلت های قدیمی و ساده می پردازیم که البته میتوان این روش ها را برای استفاده از موبایل های قدیمی نیز انجام داد.

استفاده از تبلت های قدیمی

روش های استفاده از تبلت های قدیمی

1. اهدای تبلت به افراد دیگر

بسیاری از دانش آموزان برای آموزش های مجازی خود قادر به تهیه ی تبلت جدید نیستند. معمولا حتی تبلت های قدیمی نیز به راحتی می توانند نرم افزارهای آموزشی مدارس را باز کنند. بنابراین بهترین روش برای استفاده از تبلت های قدیمی، اهدای آن هاست. حال که شما قادر به بهره گیری از ابعاد دیجیتالی تبلت نیستید، اجازه دهید شخص دیگری از قابلیت های تبلت استفاده ی کامل داشته باشد.

2. جایگزین کردن تبلت به عنوان دوربین مدار بسته

پارکینگ، اتاق کودک و سوپر مارکت های کوچک می توانند با وجود یک تبلت قدیمی مجهز شوند. در واقع اگر لازم است برای گوشه ای از پارکینگ کوچک منزل خود دوربین مدار بسته ای نصب نمایید؛ بهترین کار صرفه جویی در هزینه های مرتبط با خرید دوربین و بهره گیری از تبلت های قدیمی و ساده می باشد. البته برای اینکه بتوانید کارایی درستی از تبلت در نقش دوربین مدار بسته داشته باشید، باید به روند شارژدهی دستگاه هم دقت کنید. نحوه ی اتصال آن ها به دیوار و یا سقف ساختمان نیز حائز اهمیت است. از مهارت تکنسین فنی برای برقراری تبلت بر روی سقف ساختمان کمک بگیرید.

حتما بخوانید: بهترین تبلت های 2018

3. آشپزی و بهره گیری از تبلت قدیمی در آشپزخانه

این روزها دنیای اینترنت و فضای مجازی مملو از دستورات آشپزی بی نظیر و ویدئوهای آموزشی جذاب است. استفاده  از تبلت در آشپزخانه به دلیل رطوبتی که ممکن است وجود داشته باشد، پیشنهاد خوبی نیست. اما تبلت قدیمی شما مسلما ارزش قیمتی بالایی نداشته و می تواند همدم خوبی برای آشپزی باشد. بدین ترتیب احتمال خرابی تبلت جدید و گران قیمت دیگر شما به دلیل استفاده در آشپزخانه به صفر می رسد. استفاده از تبلت های قدیمی در اشپزخانه به منظور اجرای موسیقی حین آشپزی نیز ممکن است. براساس عقیده ی بسیاری از روانشناسان، موسیقی می تواند بر روند انجام فعالیت های روزانه ی خانه تاثیر مثبتی داشته باشد و به نوعی کار شما را آسان سازد.

4. تبدیل تبلت به ریموت و کنترل دوم تلویزیون و دستگاه های دیجیتالی خانه

بسیاری از افراد سالمند قادر به درک قابلیت های موجود در کنترل تلویزیون و سایر دستگاه های دیجیتالی منزل چون اسپلیت نمی باشند. یکی دیگر از راه های استفاده از تبلت های قدیمی، تبدیل تبلت به ریموت کنترل های اضافی و ساده برای دستگاه های مختلف است. کافی است نرم افزار مخصوص ریموت شدن تبلت را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کرده و اجرا کنید. رابط کاربری تک تک این نرم افزارها بسیار ساده و قابل فهم برای گروه سنی مختلف می باشد. حتی در بعضی از این نرم افزارها آیکون های اصلی با سایز بزرگی قرار گرفته اند تا فرد سالخورده بدون نیاز به عینک نیز بتواند کنترل تلویزیون و یا سایر سیستم های دیجیتالی منزل را در دست بگیرد.

5. تبدیل تبلت قدیمی به ساعت های دیجیتالی

اگر خانه ی شما یک خانه ی لوکس دیجیتالی و هوشمند به شمار می رود؛ حتما به یک ساعت دیجیتالی هوشمند با امکان برقراری صفحات پس زمینه ی زیبا نیاز دارید. کافی است تبلت قدیمی خود را به ساعت تبدیل کنید. این کار هم با استفاده از نرم افزارهای مرتبط انجام می شود. تصاویر پس زمینه ی تبلت را می توانید بسته به سلیقه ی خود تغییر دهید و بر زیبایی منزل بیافزایید. این موضوع یکی از کاربردی ترین راه های استفاده از تبلت های قدیمی است. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با همکاران ما در نمایندگی رسمی دل تماس حاصل فرمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =